Justiitsministeeriumi korraldatud üliõpilastööde konkursi võidud tulid Tartu Ülikooli

Justiitsministeeriumi iga-aastase kriminaalpoliitika teemaliste üliõpilastööde konkursi 25 000 krooni suurune auhinnafond jagati tänavu nelja Tartu Ülikooli lõpetaja vahel.

10 000 kroonise peapreemia vääriliseks tunnistati Piret Raudvere magistritöö pealkirjaga "Väärteokoosseis Eesti karistusõiguses", mis on kaitstud Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas.

6000-kroonised preemiad läksid samuti Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas kaitstud magistritöödele: Margot Olesk "Kinnipeetava õigus vanglavälisele suhtlemisele" ja Maila Pardla "Kriminaalhooldusametnike õiguslikud võimalused kohtuotsuse täitmise üle järelevalve teostamisel ja seeläbi korduvkuritegevuse ennetamisel".

Parimaks bakalaureusetööks ning 3000-kroonise preemia vääriliseks tunnistati Mattias Jõgi töö pealkirjaga "Tahtluse vormid ning nende eristamine teoorias ja praktikas", samuti TÜ õigusteaduskonnast.

Kriminaalpoliitika teemaliste üliõpilastööde konkursist osavõtt oli tänavu aktiivsem kui varasematel aastatel - kokku laekus konkursile 30 tööd. Esindatud olid nii magistri-, bakalaureuse-, kursuse- kui ka diplomitööd, samuti üks monograafia. Konkursile esitatud töid hindas komisjon, mille koosseisu kuulusid valitsusasutuste, põhiseaduslike institutsioonide ning haridus- ja teadusasutuste esindajad.

Parimad üliõpilastööd on autorite nõusolekul avaldatud siin http://www.just.ee/49757

Lisainfo: Diana Kõmmus, Justiitsministeeriumi avalike suhete talitus, tel 620 8118, 533 15431, diana.kommus@just.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja