Kestab registreerumine TÜ sisseastumiseksamitele

Kuigi enam kui pooltel bakalaureuseastme õppekavadel arvestatakse vastuvõtul ainult riigieksamite tulemusi, tuleb teatud õppekavadele õppima asumiseks sooritada siiski ka sisseastumiseksam(id). TÜ õppeosakonna vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul saab üliõpilaskandidaat sisseastumiseksamile registreerudes teada eksami toimumise aja ja koha, samuti saadetakse tema e-postiaadressile kinnitus eksamile registreerumise kohta. Eksamitele registreerumise kinnitus tuleb kindlasti eksamile kaasa võtta. Sisseastumiseksamid toimuvad 1.–10. juulini, eksamitulemused tulemused selguvad 11. juuliks ning need avalikustatakse Interneti-aadressil www.ut.ee/sisseastumine.

Sisseastumiseksamite ja riigieksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Lävend on vastuvõtul aluseks kõikides teaduskondades ja kolledžites, välja arvatud arstiteaduskonnas, kus toimub vastuvõtt endiselt paremusjärjestuse alusel. Tartu Ülikooli võetakse vastu kõik üliõpilaskandidaadid, kelle punktisumma on võrdne lävendiga või ületab seda.

Dokumentide vastuvõtt rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppevormi toimub 30. juunist 25. juulini Interneti-aadressil www.sais.ee ja 21.–25. juulini ülikoolis kohapeal. Vastuvõetute nimekirjad selguvad 29. juulil ja need avalikustatakse Interneti-aadressil www.ut.ee/sisseastumine.

Hiljemalt 13. augustiks peab riigieelarvelisele õppekohale vastuvõetud üliõpilaskandidaat teavitama ülikooli oma õppima asumisest. Juhul kui üliõpilaskandidaat ei kinnita tähtajaks oma õppima asumist, siis arvestatakse seda riigieelarvelisest õppekohast loobumisena.

Lisainfo: TÜ õppeosakonna vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Anneli Maaring