Loodusmuuseumi ideekonkursi võitis töö "Mets"

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ekspositsiooni ja sisekujunduse uuendamiseks korraldatud ideekonkursi žürii valis võidutööks ideekavandi märgusõnaga "Mets". Teist ja kolmandat preemiat jagavad konkursitööd "Organell" ja "Tunne".

Nimekaartide avamine ja võitjate tunnustamine toimub 25. oktoobril kell 14 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi zooloogia saalis (Vanemuise 46, Tartu).

Pilte võidutööst:
[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37947","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]][[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37946","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]
[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37945","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]][[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37944","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Loodusmuuseumi renoveerimiseks ja uuendamiseks korraldatud konkursile laekus viis tingimustele vastanud tööd, millest auhindamisele kuulusid kolm. Eesmärk oli saada ideelahendus loodusmuuseumi ekspositsiooni ja õpikeskkonna kaasajastamisele. Uus ekspositsioon "Elurikkus ja evolutsioon" hõlmab praegu eraldi korrustel asuvaid geoloogia ja zooloogia püsinäituseid.

Tööde võrdlemisel said määravaks nende vastavus ekspositsiooni kontseptsioonile ja hoonele, uudsed lahendused ning nende teostamise võimalikkus. Võidutöö saab aluseks loodusmuuseumi ekspositsiooni ja õppeklasside projekteerimisele.

"Võidutöö "Mets" läheneb asjatundlikult meie muuseumi kollektsioonide eksponeerimise vajadustele ning pakub sisukaid lahendusi loodushariduse edendamiseks" selgitas Tartu Ülikooli loodusmuuseumi direktor Urmas Kõljalg.

Aastail 2011–2013 ellu viidavate tööde tulemusena saab muuseum nii moraalselt kui materiaalselt kaasajastatud püsinäituse. Samuti on hoonesse kavandatud lift erivajadustega külastajate juurdepääsu tagamiseks ning mitmekesiselt varustatud õppeklassid interaktiivsete loodushariduslike programmide pakkumiseks.

TÜ loodusmuuseumi õpikeskkonna ja ekspositsiooni kaasajastamise projekti toetatakse majanduskeskkonna arendamise rakenduskava meetmest "Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine", mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Tartu Ülikooli loodusmuuseumi õpikeskkonna ja ekspositsiooni kaasajastamise projektijuht Reet Mägi, tel 504 0826, reet.magi@ut.ee

Kadri Kunnus
737 5509, 50 70 963