Maailma parimaid majanduskonsultante räägib TÜ-s Jaapani ärikultuurist

Teisipäeval, 5. märtsil kell 10.30 annab Jaapani mainekas professor Kazunari Uchida Waseda ülikoolist TÜ majandusteaduskonnas avaliku loengu Jaapani ärikultuurist „Jaapani ettevõtete minevik ja tulevik“.

Professor Uchida loeng käsitleb Jaapani näitel, kuidas ettevõtted peaksid lahendama probleeme ja suhtlema nii välisvalitsuste kui ka -firmadega, eesmärgiga globaalsel turul edukad olla.

Uchida töötab alates 1985. aastast Bostoni konsultatsioonigrupis (Boston Consulting Group (BCG). Aastatel 2000-2004 oli ta BCG’s Jaapani esinduse juhatajaks. Consulting Magazine nimetas Uchida 2006. aastal  maailma 25 mõjuvõimsaima majanduskonsultandi hulka.

Tartus toimub loeng TÜ majandusteaduskonnas (Narva mnt 4) teisipäeval, 5. märtsil kell 10.30-12.00. Lisaks Tartus toimuvale loengule on võimalus osaleda ka esmaspäeval, 4. märtsil, kell 13.30-15.30 Tallinna tehnikaülikooli tudengimajas (Ehitajate tee 5, Tallinn) toimuval loengul.

Tartu ülikoolil on Waseda ülikooliga sõlmitud koostööleping põhi- ja kraadiõppetudengite vahetuseks. Waseda ülikoolis õpib 2012/2013 õppeaastal kaks TÜ filosoofiateaduskonna tudengit Waseda keele ja kultuuriprogrammis. TÜ-s õpib hetkel üks Waseda tudeng riigiteaduste õppeprogrammis. Jaapani ülikoolidest on Tartu ülikoolil veel koostöölepingud Kansai Gaidai ning Hokkaido ülikoolidega.

Tartu ülikool on varasemalt teinud Jaapani suursaatkonnaga koostööd üritustesarja „Jaapani kuud Tartus“ raames. Jaapani kultuuri tutvustamise eesmärgil on Jaapani suursaatkonna eestvedamisel viidud läbi teetseremoonia, TÜ kunstimuuseumis puulõigete näitus ning koto-pilli kontsert.

Ka varemalt on Jaapani saatkond vahendanud mainekate Jaapani ühiskonnategelaste loenguid Tartu ülikooli, millest viimane oli Jaapani diplomaadi ning välispressikeskuse presidendi Hr. Terusuke Terada ingliskeelne avalik loeng teemal "Japan's place in Asia".

Vaata loengut UTTV vahendusel:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"127522","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo ja eelregistreerimine aadressil culture@ti.mofa.go.jp või telefonilt 631 0531.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja