RAHVUSVAHELINE KONVERENTS EESTI ESIMESE HOOLEKANDESEADUSE 80. AASTAPÄEVA PUHUL

Rahvusvaheline konverents kannab pealkirja "80 aastat organiseeritud hoolekannet Eestis – minevikukogemused ja tulevikuootused". Konverentsi avavad neljapäeval, 6. oktoobril kell 10.30 Tartu Ülikooli peahoones sotsiaalminister Jaak Aab, Tartu linnapea Laine Jänes ja Tartu Ülikooli õppeprorektor prof Tõnu Lehtsaar.

Konverentsil käsitletava temaatika seas on euroopalik sotsiaalmudel ja hoolekande koht selles; igaühe õigus hoolekande teenustele; Eesti sotsiaaltöö väärtused, põhimõtted ja sotsiaaltöö eetika; hoolekande võimalused, vajadused ja areng; sotsiaalteenused ja/või toetused parima toimetuleku saavutamise teenistuses; teenuste osutamise geograafia, kvaliteet, klientide rahulolu teenustega jpt ühiskonnas olulised teemad.

Konverentsist oodatakse osa võtma poliitikuid, teadlasi ja õppejõude, sotsiaaltöötajaid ja sotsiaalvaldkonna administraatoreid, hoolekande naabererialade (tervishoiu, hariduse, kriminaalhoolduse jt) spetsialiste ning üliõpilasi.
Tartu Ülikooli teadlaste kõrval astuvad konverentsil üles Soome, Rootsi, Suurbritannia, Itaalia ja Saksamaa esindajad.

Lisainfot konverentsi kohta saab aadressilt http://www.so.ut.ee/spol/shk

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht