Sellel nädalavahetusel selgub Eesti tudengisatelliidi kosmosemissiooni tulevik

Tartu Ülikooli füüsika instituudi kosmose- ja militaartehnoloogia töörühma juhi Mart Noorma sõnul on ESTCube-1 Eesti esimene satelliit, mis valmib Eesti tudengite ja teadusasutuste ning rahvusvaheliste partnerite koostöös, "satelliit viiakse maa orbiidile aastal 2012," lisas ta.

Nõupidamine on järjekordseks verstapostiks Eesti esimese satelliidiprojekti elluviimises, mille raames lepitakse kokku arendustegevuse järgmistes etappides. Esmakordselt annab tudengite senitehtud tööle hinnangu rahvusvaheliselt tunnustatud kosmosetehnoloogia ekspert, Soome kosmoseettevõtte Space Systems Finland Ltd nõukogu liige Seppo Korpela eesmärgiga tagada projekti kõrge kvaliteet. "Projekti senine töö on kulgenud kõrgel tasemel ning Eesti üliõpilased on püstitatud vahe-eesmärgid suurepäraselt saavutanud," ütles Seppo Korpela.

Nõupidamise raames teeb Tartu Ülikooli magistrant Urmas Kvell Skype-i vahendusel ettekande hetkel Ameerika Ühendriikides hetkel toimuval nanosatelliitide arendajate konverentsile, millest füüsiline osavõtt osutus võimatuks tänu Islandi vulkaani tuhapilvest põhjustatud lennukatkestustele.

Eesti tudengisatelliit on aastal 2008 Tartu Ülikooli füüsika instituudi ja Tartu Observatooriumi koostöös alguse saanud projekt, mis on kasvanud täismõõtmetes rahvusvaheliseks koostööks. Projekti viivad ellu Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Lennuakadeemia tudengid TÜ ja
Tartu Observatooriumi teadlaste juhendamisel koostöös Saksa Kosmoseagentuuri, Helsingi ja Jyväskyla ülikoolide ning Soome Meteoroloogiainstituudiga.

Lisainfo:
Silver Lätt, Eesti tudengisatelliidi projektijuht, e-post Silver.Latt@ut.ee, tel 5228237
Mart Noorma, Tartu Ülikooliloodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan, e-post Mart.Noorma@ut.ee, tel 5239159

Teate edastas
Kadri Kirst