Sügisel loodame jätkata õppetööga auditooriumides

Uue õppeaasta alguseni on üle kahe kuu aega ja selle jooksul võib nii mõndagi juhtuda. Loodame, et koroonaviirusevastane vaktsineerimine edeneb jõudsalt, kuid peame olema valmis ka uute viirusetüvede levikuks ja järgmisteks koroonalaineteks.

Soovitame kõigil üliõpilastel ja töötajatel, kes pole veel jõudnud end vaktsineerida, teha seda suve jooksul, et saaksime sügisel alustada õppetööd võimalikult tavapäraselt. Lubame, et viiruse levikust hoolimata saavad üliõpilased saja ja enama osalejaga loenguid kuulata ka veebis, kui konkreetne õppeaine seda võimaldab.

Välisüliõpilasi ootame Tartusse esimesel võimalusel, aga kui reisipiirangud või isolatsioonireeglid seda nõuavad, oleme enamiku õppekavade puhul valmis pakkuma kaugõppe võimalust kuni 1. oktoobrini. Kõik välistudengid saavad end samuti vaktsineerida. Endiselt on kõigis õppehoonetes olemas desinfitseerimisvahendid. Samuti tasub järgida hajutamissoovitusi, et viiruse levikut kontrolli all hoida.

Jälgime riiklikku olukorda ja anname täpsemad suunised sügisese õppetöö korralduse kohta augusti lõpus enne uue õppeaasta algust.

Lisateave: Aune Valk, Tartu Ülikooli õppeprorektor, 737 6201, aune.valk@ut.ee