Tartu ülikooli neljale magistrikavale algab esmakordselt vastuvõtt suve keskel

Tartu ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna neljal avatud ülikooli magistrikaval on esmakordselt hilisem vastuvõtuperiood, et vastu tulla töötavate õppurite soovidele. Avaldusi õppimatulekuks oodatakse 24. juulist 10. augustini 2017.

Avatud ülikooli õppevorm tähendab paindlikku õppekorraldust, mis võimaldab läbida magistriõpingud nii põhitöö, pere kui ka muude kohustuste kõrvalt. Õppetöö toimub enamasti nädalavahetuseti ja üks kuni kaks korda kuus.

“Vastuvõtt neile õppekavadele on esmakordselt hilisem, et tulla vastu töötavate inimeste soovidele. Kuna avatud ülikooli erialade peamiseks sihtrühmaks võib pidada juba töötavaid inimesi, siis võimaldab hilisem vastuvõtuperiood sisseastumiseks puhkuste perioodil valmistuda,” selgitab sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets. “Loomulikult on õppima oodatud ka värskelt bakalaureusekraadi omandanud, kuid ka neile peaks hilisem avalduste esitamise aeg andma võimaluse oma valikute paremaks läbikaalumiseks,” lisab Eamets.

Õppekavad, millele oodatakse avaldusi alates 24. juulist:

Euroopa õpingud, Johan Skytte poliitikauuringute instituut

Interdistsiplinaarne õppekava annab põhjalikud teadmised Euroopa Liidust ning seob need praktiliste kogemustega Eestist ja välismaalt. Õppetöö annab ettevalmistuse töötamiseks Euroopa Liidu tegevusvaldkondadega seotud ametikohtadel. Õppima on oodatud kõik, kellel on teema vastu huvi, olenemata eelnevast erialasest taustast.

Ettevõtlus ning tehnoloogia juhtimine, majandusteaduskond

Õppekava ühendab praktilise ja akadeemilise ettevõtlusõppe, omandades põhjalikke teadmisi ettevõtlusest, innovatsioonist, nüüdisaegsest tehnoloogiast ning teadmusmahuka ettevõtte rahandusest. Õppima on oodatud kõik, kes soovivad rakendada teadus- ja arendustegevuse tulemusi ettevõtluses uute toodete ning teenustena või keda huvitab tänapäevaste tehnoloogiate juhtimine ettevõtte ja riigi tasandil.

Strateegiline juhtimine, majandusteaduskond (tasuline õpe)

Õppekava (rahvusvaheliselt tuntud Executive MBA nime all) on mõeldud ettevõtete ja organisatsioonide tänastele või potentsiaalsetele juhtidele. Õppima on oodatud kõik, kes soovivad täiendada oma teadmisi, tegutsemaks strateegiliselt rahvusvahelises majanduskeskkonnas samaaegselt õppides paremini inimesi ja protsesse juhtima.

Teenuste disain ja juhtimine, Pärnu kolledž

TÜ Pärnu kolledži ja TÜ majandusteaduskonna ühisõppekava, kus kolme semestri kestel toimuv praktika muudab teadmised teenuste disainimise protsessist ja meetoditest praktilisteks oskusteks. Põhjalikud teadmised juhtimisest, turundusest ja disainist, oskused teenindusorganisatsiooni teenuste disainimiseks. Võimalik spetsialiseeruda turismiteenuste juhtimisele või avalike teenuste juhtimisele.

Lisainfo: Gea Kääpa, TÜ sotsiaalteaduste valdkond, 5805 8070, gea.kaapa@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp