TARTU ÜLIKOOLI VASTUVÕETUD ON SELGUNUD

Tartu ülikooli vastuvõetutele saadetakse teatis vastuvõtmisest, millele ülikool ootab vastust kinnitusega õppimaasumisest hiljemalt 8. augustiks. Allkirja kinnituseks saab anda teaduskondade dekanaatides ja vastuvõtukomisjonis ülikooli peahoones. Riigieelarvelisest õppekohast loobumisel oleks soovitatav seda teatada vabas vormis kirjaga.

Vastuvõtuks vajalik minimaalne punktide arv oli kõige kõrgem hispaania keele ja kirjanduse õppekava puhul (vähim punktide arv, millega konkureeriti oli 37,8 palli 40-st, ehk 95% maksimaalsest). Hispaania keele ja kirjanduse erialale järgnesid inglise keel ja kirjandus (94% maksimaalsest), saksa keel ja kirjandus (93%) ja õigusteaduse õigusteaduskonna ning Õigusinstituudi (90%) õppekavad.
Kokku laekus Tartu Ülikooli 11 teaduskonna, 3 kolledži ja Õigusinstituudi 55 erialale 7750 avaldust 4479 tudengikandidaadilt.

Erinevalt teistest ülikoolidest ei rõhuta Tartu Ülikool suuri konkursinumbreid õpetatavatele erialadele, kuna äratoodud minimaalne punktide arv, millega saab veel kandideerida, on üliõpilaskandidaatidele orientiiriks kandideerimise otsustamisel. Minimaalne konkureerimist võimaldav punktide arv on oluline kvaliteedi näitaja. Tartu Ülikooli õppeprorektori prof Tõnu Lehtsaare sõnul eelistab ülikool kvaliteeti kvantiteedile ja võtab vastu tugevaimad üliõpilaskandidaadid.

Riigieelarvevälisele õppekohale kandideerimiseks tuleb esitada avaldus hiljemalt 8. augustiks. Kandideerimise eelduseks on vastuvõtutingimuste täitmine, mis tähendab, et sisseastuja, kes kandideerib õppekavale, kus nõutakse sisseastumiseksamite sooritamist, peab kandideerimise ajaks olema ära teinud nõutavad sisseastumiseksamid.

Õpetajate Seminari muusikaõpetaja erialale riigieelarvelistele õppekohtadele võetakse täiendavalt avaldusi kuni 25. augustini ja Pärnu kolledži kalanduse ja veekogude majandamise eriala tasulistele õppekohtadele 29. augustini.

Kerli Kuusk
TÜ avalikkussuhete spetsialist

INFO: Vastuvõtutalituse peaspetsialist, Aime Randveer, tel: (07) 375 625.