TARTU ÜLIKOOLIS ALGAB RAHVUSVAHELINE MAJANDUSPOLIITIKA KONVERENTS

Plenaaristungil Oeconomicumis algusega kell 10.30 teeb Leipzigi Ülikooli professor Rolf Hasse ettekande Euroopa Liidu majanduspoliitilisest paradigmast, Zwickau Rakenduskõrgkooli professor Ralph Wrobel võrdleb Eesti ja Iirima positsioone asukohakonkurentsis, TÜ professor Jüri Sepp kõneleb riikide majanduspotentsiaali hindamisest ning doktorant Jana Kask finantskriisi lahendamise raamistiku valikust.

Kuna tegemist on Eesti akadeemiliste majandusteadlaste ainukese traditsioonilise ja laiema foorumiga, siis annab Eesti Pank just siin üle Urmas Sepa nimelise noore majandusteadlase preemia.

Konverents jätkub 1. ja 2. juulil Värskas neljas sektsioonis, mis hõlmavad kõiki majanduspoliitika põhilisi valdkondi makro-, meso- ja mikrotasandil. Ilmunud on ka konverentsi ettekannete kogumik 45 artikliga 57 autorilt.

Konverentsi korraldajateks on lisaks Tartu Ülikooli majanduspoliitika õppetoolile ka majandusuuringute, konsultatsiooni- ja koolitusfirma Mattimar OÜ, Tallinna Tehnikaülikooli regionaalpoliitika õppetool, Leipzigi Ülikooli majanduspoliitika instituut ja Kieli Rakenduskõrgkooli rahvamajandusõpetuse ja majanduspoliitika instituut.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist

INFO: TÜ majandusteaduskond, Ülle Maidla (tel 737 6342) ja Jüri Sepp (tel 5111 144)