Tartu Ülikoolis toimub rahvusvaheline teadusteatrite konverents

ShowPhysics 2008 sihtrühmaks on juba töötavad teadusteatrid ning kõik need, kes on huvitatud teadusteatri loomisest lähemas või kaugemas tulevikus. Konverentsile on oodata külalisi 12 riigist. Konverentsi korraldavad Eesti Füüsika Selts ja EuroPhysicsFun. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41303","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Eesti üks tuntumaid teadusteatreid on liikuv teadusteater Suur Vanker TÜ füüsikatudengite osalusel. Läinud aastal pälvis Suur Vanker Euroopa Liidu Descartes’i teaduskommunikatsiooni konkursil finalisti preemia. Kavaga "Down with gravity" võideti aga peapreemia Lissabonis toimunud rahvusvahelisel teadusteatrite festivalil "Wonders 2007". Oma tegutsemisaastate jooksul on teadusteater külastanud rohkem kui 300 kooli ja esinenud rohkem kui 30 000 õpilasele, samuti on osaletud mitmesugustel teadust populariseerivatel üritustel Eestis ja välismaal.

Konverentsi koduleht: http://www.fyysika.ee/EPFconference

Lisainfo: TÜ füüsika instituudi õppedirektor Kaido Reivelt, tel 737 4623, 514 3349

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja