TÜ arstiteaduskond esitas Tartu Ülikooli rektori kandidaadiks Alar Karise

TÜ arstiteaduskonna dekaani professor Toomas Asseri sõnul vajab ülikool praegu tugevaid rektorikandidaate, kes võimaldaksid tekitada diskussiooni Tartu Ülikooli edasise arengu suhtes. "Alar Karis on ennast nii rahvusvahelise kogemusega teadlasena kui ka Eesti Maaülikooli rektorina heast küljest näidanud ja ka inimesena on Karis avatud ning suhtlemisaldis, mis on vajalik ühendamaks ülikooli sees erinevaid valdkondi ja huvigruppe," põhjendas Asser.

Alar Karis on sündinud 1958. aastal Tartus. Ta lõpetas 1981. aastal Eesti Põllumajandusakadeemia veterinaarteaduskonna. Hiljem on ta ennast täiendanud erinevate ülikoolide juures Saksamaal, Suurbritannias ja Hollandis. Alates aastast 1999 on Alar Karis Tartu Ülikooli professor. 2003. aastast on Karis juhtinud Eesti Maaülikooli. Tema ametiaeg saab läbi selle aasta lõpus.

Tartu Ülikooli rektori kandidaatide esitamise tähtaeg on 7. mai 2007. Rektorikandidaatide väitluskoosolek toimub 24. mail algusega kell 16 ülikooli aulas ning rektori valimised toimuvad 31. mail 2007 algusega kell 12 ülikooli aulas.

Lisainfo: Toomas Asser, TÜ arstiteaduskonna dekaan, tel 737 8500, 516 6849, toomas.asser@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja