TÜ noorte teadusvideote konkurss: veel saab valida publiku lemmikut

Noorte teadusvideote konkurss on küll läbi aga veel 4. veebruarini saab publik anda hääle oma lemmikule. Võitjad selguvad 11. veebruaril ETV-s. Kokku laekus võistlusele 57 tööd. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39025","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ tehnoloogiainstituudi direktor Erik Puura märkis, et videosid vaadates ilmneb selgesti, kuidas enamiku noorte jaoks seostub teadus praktiliste, igapäevaelus lihtsalt kasutatavate asjadega. "See paneb mõtlema, kas meie koolides antav teadusharidus pole mitte liialt teoreetiline ja raskesti hoomatav. Siin on selge mõttekoht - kuidas tekitada noortes huvi teaduse ja ettevõtluse vastu laiemalt," ütles Puura.

TÜ teaduse populariseerimise peaspetsialisti Aitel Käpa sõnul oli konkursist osavõtt rohke ja tööde tase üllatavalt hea. "Lapsed ja noored oskavad neile kättesaadava suhteliselt lihtsa tehnoloogia abil vägagi nutikaid lahendusi välja mõelda,"ütles ta.

Laekunudtöödest 43 on tehtud kooliõpilaste poolt, kelle hulgas olid esindatud pea kõik vanuserühmad - algkooliõpilastest abiturientideni. Tudengid saatsid konkursile 14 teadusvideot.

Videoid hakkab hindama teadlastest ja ajakirjanikest koosnev žürii, kes teeb oma otsuse teatavaks 11. veebruaril ETV saates Terevisioon. 7.-11. veebruarini näitab Terevisioon ka konkursi paremaid palu.

Kõiki laekunud klippe saab vaadata Tartu Ülikooli teadusuudiste portaali Novaator videolehel www.novaator.ee/video

Publiku lemmiku kasuks saab hääli anda kuni 4. veebruarini.

Tartu Ülikool kuulutas noorte teadusvideote konkursi välja möödunud aasta oktoobrikuus. Konkurss kuulutati välja kahes kategoorias. Neist esimene oli mõeldud üldharidus- ja kutsekoolide õpilastele ning oli teemal "Kuidas teadus aitab mind igapäevases elus?" Teine kategooria oli mõeldud tudengitele ja kandis pealkirja "Minu esimene teaduslik saavutus."

Mõlema kategooria peaauhind on rahaline preemia väärtusega 1000 eurot. Teise koha auhind on 500 ja kolmanda koha puhul 250 eurot. Lisaks selgitatakse kahe kategooria peale kokku publiku lemmik, kes pälvib auhinna suuruses 250 eurot.

Lisainfo: Aitel Käpp, TÜ teaduse populariseerimise peaspetsialist, tel 508 6478, aitel.kapp@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja