TÜ pedagoogilise praktika uuendused on eeskujuks Soome harjutuskoolidele

Täna, 5. juunil külastab Tartu ülikooli 12-liikmeline Soome harjutuskoolide juhtide delegatsioon, et tutvuda Tartu ülikooli pedagoogilise praktika uuendustega.

„Soomes on harjutuskoolid toetanud pikka aega õpetajakoolitust, ent edasisteks arenguteks otsitakse paremaid lahendusi ja eeskujusid, sellest lähtuvalt tullaksegi uusi ideid omandama ka Tartu ülikooli,“ räägib külastusest TÜ Pedagogicumi juhataja Margus Pedaste. Tartu ülikooli õpetajahariduse valdkonna teadlased-õppejõud on mitmel korral külastanud Soome harjutuskoole, õppinud tundma sealset ja ka teiste riikide süsteeme ning koostöös koolidega arendanud senisest oluliselt praktikarikkamaks kõik Tartu ülikooli õpetajahariduse õppekavad ning töötanud välja innovatsioonikoolide võrgustiku kontseptsiooni.

Kevadel valis Tartu ülikool oma partneriks 23 innovatsioonikooli, mis pakuvad õpetajakoolituse üliõpilastele mitmekülgset ettevalmistust, võimaldades jaotada pedagoogilise praktika kutseõpingute ajale ning kaasates praktika juhendajaid õpetajakoolituse arendamisse senisest enam. „Lisaks järjepideva pedagoogilise praktika läbiviimisele on innovatsioonikoolidel tähtis roll ka teadus- ja arenduskoostöös, millest tulenevalt on Eesti innovatsioonikoolidel võimalus astuda samm Soome süsteemist kaugemale, sest Soome süsteem keskendub eelkõige ikkagi praktikale“ sõnab Pedaste.

Visiidi käigus tutvuvad Soome harjutuskoolide juhid Eesti õpetajahariduse ning praktikareformiga. Seminaril tutvustab TÜ haridusteaduste instituudi juhataja professor Jaan Kõrgesaar Eesti õpetajaharidust, professor Edgar Krull õpetajahariduse ajalugu Tartu ülikoolis ning TÜ Pedagogicumi juhataja professor Margus Pedaste praktikakeskset õpetajahariduse reformi Tartu ülikoolis.

Lisainfo: Margus Pedaste, TÜ Pedagogicumi juhataja, tel: 5156095, 7376021, e-post: margus.pedaste@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja