TÜ raamatukogu fonoteek kutsub muusika-aasta puhul külla

Homme, 1. aprillil kell 15 ootab Tartu ülikooli raamatukogu fonoteek Tartu linna ja maakonna muusikaõpetajaid, koorijuhte ning teisi muusikasõpru endale külla, et näidata fonoteegi mitmekülgseid võimalusi muusika kuulamiseks ja uurimiseks.

Fonoteegi töötajad tutvustavad huvilistele plaadikogusid, noote, raamatuid ja ajakirju, lisaks ka teadus- ja õppetööks vajalikke entsüklopeediaid ja antoloogiaid ning elektroonilisi andmebaase. Kõike saab ise katsuda, kuulata ja lugeda.

„Fonoteegis on 18 000 CD-nimetust, 4000 vinüülplaati, suur noodikogu ja palju muud,“ loetles Tartu ülikooli raamatukogu fonoteegi juhataja Avo Kartul, kutsudes huvilisi nendega tutvuma. Kartul lisas, et muusikasõpradest Tartu elanikud saavad plaate ja noote ka koju laenutada.

„1. aprilli üritus on mõeldud selleks, et muusikaõpetajatele ja –huvilistele meie kogusid lähemalt tutvustada ja saada ka tagasisidet selle kohta, mida lugejad meilt ootavad," tõdes Kartul.

Lisainfo: Aiki Pärle, TÜ raamatukogu arendustegevuse peaspetsialist, tel: 737 5790, e-post: aiki.parle@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja