TÜ Sihtasutuse juurde loodi AS Celecure stipendium

Loodav stipendium toetab igal aastal üht silmapaistvat molekulaarmeditsiini, biotehnoloogia, geenitehnoloogia või biokeemia doktoranti tema õppe- ja teadustöös, erialastel reisidel või stažeerimisel nii kodu- kui ka välismaa uurimislaborites. Stipendiumi suuruseks on 50 000 krooni ja see antakse välja igal aastal. Esimene konkurss Celecure stipendiumile kuulutatakse välja sügissemestri alguses.

AS Celecure juhatuse liikme Tarmo Kivi sõnul oli stipendiumi loomise eesmärgiks anda omapoolne panus biotehnoloogia ja molekulaarmeditsiini valdkonna spetsialistide ettevalmistamisse. TÜ Sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar rõõmustab eriti selle üle, et Eesti oma firmad üha enam tunnevad huvi noorte kõrgharitud spetsialistide koolitamise vastu ning on valmis sellesse ka ise panustama. "AS Celecure stipendium on loodetavasti heaks eeskujuks ka teistele erafirmadele. See on üks hea võimalus kindlustada endale tulevikus vajalik spetsialist," ütles Kotsar.

AS Celecure on 2002. aastal loodud firma, mis põhineb eesti erakapitalil ja tegeleb uue põlvkonna vähiravimite väljatöötamisega. Firma kompetents põhineb molekulaarbioloogia, biokeemia ja immunoloogia alastel uuringutel ning oma eriala tipp-spetsialistidest koosneval meeskonnal. AS Celecure peab oma missiooniks parandada haigete elukvaliteeti luues uusi ja paremaid ravivõimalusi.

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juures on hetkel üle 50 erineva stipendiumi ja fondi, millest seitse põhinevad Eesti erafirmade kapitalil.

Lisainfo: AS Celecure juhatuse liige Tarmo Kivi, tel 501 3158, TÜ Sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar, tel 521 6820


Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja
tel 737 5683; 515 0184
anneli.maaring@ut.ee
/yldinfo/press