Ülikool tunnustas tublimaid olümpiaadidest osavõtnuid

Kokku anti ülikooli kingitused üle 64 õpilasele ja 25 juhendajale. Peale Kristjan Halleri esines tervitusega ka TÜ Teaduskooli endine õpilane, praegune Tartu Ülikooli bioloogiatudeng Maarja Soomann.

Ettekande pidas TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna korrastamata süsteemide professor ja AHHAA teaduskeskuse teadusnõukogu esimees Jaak Kikas. Esines mitmeid rahvusvahelisi teaduse populariseerimise auhindu võitnud AHHAA teaduskeskuse teadusteater.

Eelmisel olümpiaadihooajal osalesid teaduskoolis ettevalmistuse saanud Eesti võistkonnad 14 rahvusvahelisel ainevõistlusel, sealhulgas üheksal ülemaailmsel olümpiaadil, ühel Euroopa olümpiaadil ja neljal Balti või regionaalsel olümpiaadil. Kokku võideti rahvusvahelistel olümpiaadidel 34 medalit ja diplomit, sealhulgas kaks kuld-, kümme hõbe- ja kaksteist pronksmedalit ning kümme diplomit.

Lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumile toetasid õpilaste osalemist olümpiaadidel paljud sponsorfirmad: kirjastus Avita, Hansapank, Skype Eesti, WM-data, Alexela, Eesti Gaas, Baltika jpt.

Eesti liitus rahvusvaheliste koolinoorte teadusolümpiaadide liikumisega 1992. aastal, iseseisva riigina osaleti ülemaailmsetel olümpiaadidel esmalt matemaatikas, informaatikas ja füüsikas, 1994. aastast alates võetakse osa rahvusvahelisest keemiaolümpiaadist. Alates 1997. aastast ollakse täieõiguslikud konkurendid rahvusvahelistel bioloogiaolümpiaadidel, 2003. aasast lingvistikas, 2004. aastast loodusteadustes ja geograafias ning 2005. aastast astronoomias ja filosoofias.

Lisainfo: TÜ Teaduskooli direktor Viire Sepp, tel 737 5890, 518 9951

Anneli Maaring