Usundiloo seltsi konverentsil kõneldakse esoteerikast

Reedel, 14. detsembril peab Eesti Akadeemiline Usundiloo Selts aastalõpukonverentsi, mis keskendub esoteerika rollile ühiskonnas ja inimelus. Ettekannetes räägitakse esoteerikast üleujutatud modernistlikust eneseteadvusest, budistliku manuaalteraapia impordist Eestisse, esoterismi kohtumisest poliitikaga ja esoteerilisest seksuaalsusest.

TÜ vanemteadur, usundiloo seltsi president Madis Arukask tõdes, et viimaste aastatega on üha enam levinud ja kinnistunud teadmine Eesti ühiskonna ja inimeste erakordsest esoteerikalembusest, samuti sellise hoiaku ühemõttelisest kahjulikkusest, tarbetusest ja naeruväärsusest.

“Ometigi pole antud olukord kellegi kujutlus või väljamõeldis, vaid ühiskondlik, maailmapildiline, ka religioosne reaalsus siin ja nüüd. Konverentsi üheksas ettekandes vaadeldaksegi antud nähtust nii Eestis kui ka laiemalt,” tõdes Arukask.

Konverentsi peaesineja on Marco Pasi Amsterdami ülikoolist. Pasi plenaarettekanne keskendub seksuaalsuse sotsiaalsetele ja religioossetele aspektidele Lääne esoteerikas.

Konverents toimub 14. detsembril  kell 10.10 Tartus Ülikooli 16 ruumis 214. Oodatud on kõik huvilised.

Lisainfo: Madis Arukask, EAUSi president, madis.arukask@ut.ee

Teate edastas: Made Laas, TÜ pressiesindaja, 737 5681, made.laas@ut.ee