Tartu Ülikool liitus Euroopa küberjulgeoleku organisatsiooniga

20. märtsil kinnitas Euroopa küberjulgeoleku organisatsiooni (ECSO) direktorite nõukogu Tartu Ülikooli ECSO täieõiguslikuks liikmeks.

ECSO peamine eesmärk on toetada algatuskavasid või projekte, millega arendatakse või edendatakse Euroopa küberjulgeolekut. Organisatsioon tegeleb kolme põhiteemaga:

1. Euroopa ühtse digituru kasvu kaitsmisega võimalike küberohtude eest;
  2. Euroopa küberjulgeoleku ja IKT-valdkonna turu konkurentsivõime arendamisega ning võimalikult hea turupositsiooni tagamisega;
  3. küberjulgeoleku lahenduste väljatöötamise ja usaldusväärsetes tarneahelates kasutamisega.

ECSO-sse kuuluvad Tartu Ülikooli küberkaitsega tegelevad uurimisrühmad saavad osaleda võrgustiku töörühmades ja taotlusvoorudes. Tänu sellele on võimalik märkimisväärselt suurendada välisprojektides osalemise võimalusi ning leida uusi kontakte Euroopa suurte tööstuspartnerite ja teadusasutuste hulgas. ECSO-sse kuuluvad ka riiklikud, piirkondlikud ja kohalikud haldusasutused, teaduskeskused, teadusringkonnad ning teised huvitatud isikud.

ECSO töörühmadega (vt nimekirja) võivad liituda kõik Tartu Ülikooli uurimisrühmad. Praegu on organisatsiooniga seotud arvutiteaduse instituut ja Johan Skytte poliitikauuringute instituut, kuid partnerluses on oodatud kaasa lööma teadlased kõikidest valdkondadest, mis puutuvad kokku küberkaitseteemadega.

Euroopa küberjulgeoleku organisatsioon (European Cyber Security Organisation – ECSO) on 2016. aasta juunis asutatud mittetulundusühing, kuhu kuuluvad mitmesugused huvirühmad: suurettevõtted, iduettevõtted, uurimiskeskused, ülikoolid, toodete lõppkasutajad jt. ECSO on ka Euroopa Komisjoni partner avaliku ja erasektori partnerluses, et kindlustada Euroopa paremini küberrünnakute vastu ja tugevdada küberjulgeolekusektori konkurentsivõimet.

Rohkem teavet organisatsiooni kohta on ECSO kodulehel. Töörühmadega liitumise kohta saab infot küsida arvutiteaduse instituudist.

Lisateave: Madis Raaper, TÜ arvutiteaduse instituudi küberkaitse valdkonna koordinaator, madis.raaper@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja