Magistritööd

2023

2023. aastal kaitsesid IT-tööstusmagistrantuuri programmi viienda lennu tudengid kokku neli magistritööd:

  1. Amey Chandrakant Darekar (Pipedrive)
    Järgmiste parimate meetmete ennustamine Pipedrive’i klientide müügimõõdikute parandamiseks
    Predicting Next Best Action(s) To Improve Sales Metrics For Pipedrive Customers

    Juhendaja(d) Mahmoud Kamel Akila Soliman Shoush
  2. Artjom Vargunin (Eesti Energia)
    Elektri kulu vähendamine tarbimise ennustusega PV prosumerite jaoks
    Reducing Electricity Cost for PV Prosumers by Load Forecast

    Juhendaja(d) Kristjan Eljand, Novin Shahroudi
  3. Kirill Grjaznov (Telia)
    Päikesepaneelide tootlikkuse ennustamine
    Prediction of Solar Panels Productivity

    Juhendaja(d) Meelis Kull, Janika Aan
  4. Mart Traagel (Pipedrive)
    Deterministlike ja graaf-närvivõrgu põhiste RDFS-i materialiseerimismeetodite võrdlev analüüs
    Comparative Analysis of Deterministic and Graph Neural Network Based RDFS Materialization Methods

    Juhendaja(d) Bruno Rucy Carneiro Alves de Lima

 

2022

2022. aastal kaitsesid IT-tööstusmagistrantuuri programmi neljanda lennu tudengid kokku kolm magistritööd:

  1. Richard NõmmPuiduettevõtte protsesside optimiseerimine andmeteaduse abil 
    Partnerorganisatsioonid: Barrus, Columbus
    Juhendajad: Anna Aljanaki, Kristen Pugi, Vaido Otsar
  2. Alo AasmäePipedrive’i CRM toodete ostmise kasu ennustamine 
    Partnerorganisatsioon: Pipedrive
    Juhendajad: Gamal Elkoumy, Roland Kriibi
  3. John-William MukoseSoojuspumba tuvastamine kodumajapidamise elektritarbimisest erinevate masinõpe klassifikaatorite abil 
    Partnerorganisatsioon: Eesti Energia
    Juhendajad: Kallol Roy, Kristjan Eljand

2021. aastal kaitsesid IT-tööstusmagistrantuuri programmi kolmanda lennu tudengid kokku seitse magistritööd:

  1. Brandon Christopher AutreyKasutaja teekonna analüüs Pipedrive'is: protsessikaevet kasutades 
    Partnerorganisatsioon: Pipedrive
    Juhendajad: Marlon Dumas, Ambar Raj
  2. Gunel IsmayilovaDevopsi tavade vastuvõtmine: juhtumianalüüs 
    Partnerorganisatsioon: Singularity Creations
    Juhendajad: Ezequiel Scott, Madis Kapsi
  3. Karmen KinkE-kaubanduse toodete klassifitseerimine tekstiliste tootekirjelduste alusel 
    Partnerorganisatsioon: STACC
    Juhendajad: Kairit Sirts, Karl-Oskar Masing
  4. Taavi LuikFarmakogeneetilise testi kui tarkvaralise meditsiiniseadme disainimine 
    Partnerorganisatsioon: TÜ bioinformaatika uurimisrühm
    Juhendajad: Sulev Reisberg, Kersti Jääger
  5. Ida Maria OrulaFarmakogeneetilise testi teadmusbaasi loomise protsess 
    Partnerorganisatsioon: TÜ bioinformaatika uurimisrühm
    Juhendajad: Sulev Reisberg, Kersti Jääger
  6. Aleksander PareloVirtuaalse printeri ja printeri driveri arendamine Print in City jaoks 
    Partnerorganisatsioon: Overall
    Juhendajad: Urmas Tamm, Meelis Roos
  7. Tetiana ShtymValgusfoori oleku määratlemine objektituvastuse ja kaardiandmete põhjal 
    Partnerorganisatsioon: Bolt / TÜ isejuhtivate sõidukite labor
    Juhendajad: Tambet Matiisen, Meelis Kull

2020. aastal lõpetas IT-tööstusmagistrantuuri programmi teine lend, mille tulemusena valmis viis magistritööd:

  1. Kerstin ÄkkeLume tuvastamine Eestis tehisavardari piltidelt masinõppe meetoditega
    Partnerorganisatsoon: Datel
    Juhendajad: Viacheslav Komisarenko, Anti Gruno
  2. Alar LeemetHäkaton kui ettevõtte innovatsiooni edendaja – pikiuuring
    Partnerorganisatsioon: Pipedrive
    Juhendaja: Alexander Nolte
  3. Kiryl LashkevichVäleda tarkvara arendusprotsessi parandamine kohandatud Missiooni-põhiste võtetega. Juhtumiuuring
    Partnerorganisatsioon: Pipedrive 
    Juhendajad: Fredrik Payman Milani, Mario Ezequiel Scott
  4. Laura RuusmannKategooria-, toote- ning kogu kataloogi põhjal müüke prognoosivate mudelite võrdlemine
    Partnerorganisatsioon: STACC
    Juhendajad: Marlon Dumas, Eerik Muuli
  5. Mohammad Mahdi MohebbianMobiilse andmeside reaalajas sündmuste tuvastamise süsteem
    Partnerorganisatsioon: Positium
    Juhendajad: Amnir Hadachi, Erki Saluveer
 

2019. aasta kevadel lõpetas edukalt IT-tööstusmagistrantuuri esimene lend. Kaitsti neli magistritööd:

  1. Maksym SemikinLahendus uute kasutajate ja toodete lisamiseks sessioonipõhistes soovitusüsteemides
    Partnerorganisatsioon: STACC
  2. Simona MicevskaStatistiline triivi avastamise meetod
    Partnerorganisatsioon: Reach-U
  3. Oleksandr ShvechykovTarkvaratoote skaleerimine: Pipedrive teekond
    Partnerorganisatsioon: Pipedrive
  4. Margarit ShmavonyanRakenduse elutsükli haldamise parandamine: Swedbank’i juhtumiuuring
    Partnerorganisatsioon: Swedbank
Better Medicine'i meeskond

Tartu Ülikool saab osaluse ettevõttes Better Medicine OÜ, kes diagnoosib tehisaru abil vähktõbe

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast

AIRE tüvitekst

Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE