Soovime, et teadlaste töö tulemused tooks kasu nii ettevõtetele kui ka ühiskonnale tervikuna. Teadus- ja arenduskoostöö projektid ülikooliga aitavabd ettevõtetel jõuda oma eesmärkideni. Koostööd, kus teadlased ja üliõpilased toovad ettevõttesse oma teadmisi ja oskusi, nimetatakse teadmussiirdeks.
Ootame ettevõtteid ja asutusi meiega koostööd tegema!
Siin on kolm viisi, kuidas saame oma koostööpartnerile kasulik olla:
Meie teadlaste teadmisi ja oskusi on kasutanud näiteks Bolt, Mooncascade OÜ, Protobios OÜ, Revvity, Better Medicine OÜ, Apromore Pty Ltd, Tartu Linnavalitsus, Eesti keele instituut, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse jt.
Teadmussiirdedoktorantuur on koostöö ülikooli, ettevõtte või asutuse ja doktorandi vahel, kus doktorant rakendab oma teadustöö tulemusi ettevõtte heaks. Doktorandi töö aitab ettevõttel liikuda soovitud suunas, võtta kasutusele uusi lahendusi ja saada kaasaegseid teadmisi. Teadustööd tehes võtab doktorant arvesse just partnerorganisatsiooni vajadusi.
Teadusarvutuste keskus pakub ettevõtetele ja asutustele suurte andmehulkade töötlemiseks Baltikumi võimsaimat taristut. Teenus hõlmab ligipääsu superarvutile, pilveteenust, andmete hoiustamist, kasutajate koolitust ja tehnilist tuge. Kodumaine arvutuskeskus on turvaline ning sobib hästi ka tundlike andmete töötlemiseks, kuna tegutsetakse Euroopa Liidu majandusruumis liidu isikuandmete kaitse üldmääruse reeglite järgi. Mahukamate projektide puhul on võimalik kasutada Euroopa võimsaimat superarvutit LUMI.
TÜ teadusarvutuste keskus on osa Eesti teadusarvutuste infrastruktuuri konsortsiumist ETAIS, kuhu kuuluvad Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Riiklik Keemilise Füüsika ja Biofüüsika Instituut ning Haridus- ja Teadusministeerium.