Breadcrumb
Breadcrumb
Projektid ja võrgustikud
Arvutiteaduse instituudis teeme uurimis- ja arendustööd Eesti riiklike uurimistoetuste abil, välisrahastusega projektides ning koostöös ettevõtete ja avaliku sektoriga.
Tutvu arvutiteaduse instituudi kõigi teadus- ja arendusprojektidega ETISes ning meie teadlastega Google Scholaris.
Projektide koordinaatorite üldmeil: ati.proj@ut.ee.
Euroopa Teadusnõukogu (ERC) grandid
Tarkvara äriprotsesside automaatseks täiustamiseks
(The Process Improvement Explorer, PIX) 2019-2024
Kogenud teadlase grant (Advanced Grant)
Grandi hoidja: prof Marlon Dumas
Projekti käigus luuakse algoritmid, mis leiavad viise, kuidas muuta äriprotsesse tõhusamaks.
Sertifitseeritud kvantkrüptograafia
(Certified Quantum Security, CerQuS) 2019-2024
Iseseisva teadlase grant (Consolidator Grant)
Grandi hoidja: prof Dominique Unruh
Selleks, et digisuhtlus oleks turvaline ka kvantarvutite ajastul, töötatakse välja meetodid, kuidas uute krüptoprotokollide turvalisust arvuti abil matemaatiliselt tõestada.
IKT teaduse toetusmeede
IKT teaduse toetusmeede on osa IT Akadeemia programmist, mille raames toetatakse teadusvõimekuse tugevdamist info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vallas Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tallinna Ülikoolis.
LUMI superarvuti
Soome teadusarvutuskeskuse CSC juhtimisel arendatakse üht maailma võimsamat superarvutit LUMI. Eestil on selles konsortsiumis osalus, mis annab meie teadlastele ja ettevõtetele ligipääsu senisest kordades suurematele arvutusvõimsustele. Tartu Ülikooli teadusarvutuste keskus (HPC keskus) teeb konsortsiumi partnerina koostööd LUMI arendamiseks, sh oleme loonud LUMI kasutajaliidese Puhuri, mille kaudu arvutusressurssidele ligi pääsetakse.
ESFRI (European Strategy Forum for Research Infrastructures)
ESFRI on Euroopa Liidu algatatud riikide võrgustik strateegilise teadustaristu loomiseks ja koostööks. Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut on mitme ESFRI taristu liige.
Eluteaduste andmete taristu ELIXIR võimaldab üleeuroopalist ligipääsu bioteaduste andmetele, nende vahetust, analüüsi ja ka kogemuste vahetust teadlaste vahel.
Eestvedajad: prof Jaak Vilo ja prof Hedi Peterson.
SoBigData++ pakub üleeuroopalist teadustaristut sotsiaalteaduslike suurandmete analüüsiks. Eesmärgiks on kasutada andmekaevet ja suurandmeid, et mõista meie tänapäevase, globaalselt ühendatud ühiskonna keerukust.
Eestvedaja: kaasprof Rajesh Sharma.
