Sülearvutid


Arvutiteaduse instituudi esmakursuslastel* on võimalik laenutada alates semestri algusest sülearvuteid. Sülearvuti kättesaamisel allkirjastab tudeng akti, millega kinnitab, et on tutvunud laenutamise tingimustega. Teise ja kolmanda aasta tudengitel tuleb saata e-kiri aadressile ati.comp@ut.ee.

Spetsifikatsioonid:
HP EliteBook 840 G10: i5-1335U, 16GB DDR5, 512GB SSD NVMe, 14'' WUXGA 400-nit AG, WWAN-ready, Smartcard, FPR, Nordic backlit keyboard, 51Wh, Win 11 Pro, 3 years warranty

Sülearvuti saamiseks peavad tudengid esitama taotluse, seda saab teha täites ära taotlusvormi. Sülearvuteid saab hakata taotlema alates esimese semestri esimesest päevast ja selle kohta saadetakse tudengitele ka vastav teave.  

* Eelisjärjekorras saavad arvuteid bakalaureusetudengid ning seejärel magistrandid.

Arvutiga seotud probleemide korral tulge Narva mnt 18 ruumi 2051 või kirjutage meile aadressil ati.comp@ut.ee.

Semestris vähemalt 6 EAP eest arvutiteaduse instituudi aineid sooritavad tudengid saavad vabade arvutite olemasolul laenutada neid Delta raamatukogust. Raamatukogust arvutite laenutamisel teiste instituutide tudengitele eelistatakse õppureid, kes on valinud informaatika oma kõrvalerialaks, aga ka teisi, kes reaalselt osalevad arvutiteaduse instituudi ainetes ning tudengeid, kes võtavad arvutiteaduse instituudist rohkem ainepunkte nii eelmise kui ka jooksva semestri arvestuses. Eelisjärjekorras saavad arvuti laenutada päevase õppe täiskoormusega tudengid. Laenutatud arvuti tuleb tagastada pärast arvutiteaduse instituudi ainete läbimist.

Sülearvuti laenamine on hüve. Arvutiteaduse instituut säilitab õiguse erandjuhul arvuti tagasi küsida 2-nädalase etteteatamisega, ilma seda põhjendamata. Vajadus võib tekkida seoses valeandmete esitamisega, kursustelt välja kukkumisega/ mittereaalse õppimisega või mõnel muul ettenägematul põhjusel.

Teiste erialade tudengid saavad sülearvuteid laenutada Delta õppehoone raamatukogust, kirjutades raamatukoguhoidjale Merike Kronbergile (merike.kronberg@ut.ee) ja kirjeldades arvutiteaduse instituudis läbitud aineid eelmisel ja sel semestril.

Eelinstalleeritud tarkvara:

· Windows 11 EDU

· Microsoft Office 2019

Kaustas C:\INSTALL on alustamiseks olulised tarkvaraviited, näiteks:

· Ninite paigalduspakett valitud tarkvaraga

· Link GlobalProtect tarkvara paigaldusjuhendile

· Link Ninite'i tarkvara paigaldamise lehele (et kasutaja saaks valida oma tarkvara)

Kuna üliõpilased vastutavad rahaliselt sülearvuti hoolduse eest, pakume lisaks tavalisele garantiile ka õnnetusjuhtumite kaitse (ADP) garantiid. See aitab katta olukordi, kus kasutaja on tahtmatult arvutit kahjustanud. Varasemad kogemused näitavad, et ilma ADP-ta maksab remont umbes 200-1000 eurot.

ADP katab:

 • ekraani ja korpuse füüsilised kahjustused
 • katkine klaviatuur
 • veekahjustused

ADP maksab 144 eurot (hind võib muutuda) ja seda saab tellida Narva mnt 18 ruumis 2051. ADP lisandub arvuti standardgarantiile ja lõpeb samal ajal. ADP-d saab tellida uuele arvutile I õppeaasta jooksul maikuu lõpuni.

Kasutaja teave:

 • Sülearvutisse on KEELATUD paigaldada või hoida ebaseaduslikult hangitud tarkvara.
 • Kui instituut nõuab, on kasutaja kohustatud andma juurdepääsu arvuti kontrollimiseks.
 • Instituudi kleebiste eemaldamine või katmine on keelatud.
 • Ärge kasutage arvutit pehmete pindade, näiteks voodi peal.
 • Käsitsege adapteri kaablit ettevaatlikult.
 • Soovitatav on arvuti kaitsta parooliga.
 • Soovitatav on teha varukoopia oma andmetest.  Võite kasutada ülikooli "Dropboxi", mille nimi on Owncloud (owncloud.ut.ee - logige sisse oma TÜ kasutajaga).
 • Oma arvuti andmine teisele kasutajale on KEELATUD.
 • Avalikus kohas hoida arvutil silma peal! Varguse korral tuleb teha avaldus politseisse ning tuua avalduse koopia instituuti. Kui arvutit ei õnnestu tagasi saada, tuleb kompenseerida laenutusel kokkulepitud arvuti väärtus.
 • Sülearvuti tagastamisel peab see olema füüsiliselt puhas (ekraan, klaviatuur, touchpad),  lisatud kleepsud täielikult eemaldatud.
Grupipilt

21. Eesti arvuti- ja süsteemiteaduse suvekool (ESSCaSS)

lõigatud ÖÖraamatukogu 3

Ööraamatukogu on avatud perioodil 20. mai – 07. juuni

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“