Sülearvutid


Arvutiteaduse instituudi esmakursuslastel* on võimalik laenutada alates semestri algusest sülearvuteid. Sülearvuti kättesaamisel allkirjastab tudeng akti, millega kinnitab, et on tutvunud laenutamise tingimustega. Teise ja kolmanda aasta tudengitel tuleb saata e-kiri aadressile ati.comp@ut.ee.

Spetsifikatsioonid:
HP Elitebook 840 G8: 14" FHD IPS; i5-1135G7; 16 GB DDR4 3200; 512 GB PCIe NVMe SSD; ID-kaardi lugeja; Intel ax + BT5.0; Backlit SWE/FI klaviatuur; kott; 3a garantii (RH242664).

Sülearvuti saamiseks peavad tudengid esitama taotluse, seda saab teha täites ära taotlusvormi. Sülearvuteid saab hakata taotlema alates esimese semestri esimesest päevast ja selle kohta saadetakse tudengitele ka vastav teave.  

* Eelisjärjekorras saavad arvuteid bakalaureusetudengid ning seejärel magistrandid.

Arvutiga seotud probleemide korral tulge Narva mnt 18 ruumi 2051 või kirjutage meile aadressil ati.comp@ut.ee.

Semestris vähemalt 6 EAP eest arvutiteaduse instituudi informaatika aineid sooritavad tudengid saavad vabade arvutite olemasolul laenutada neid Delta raamatukogust. Raamatukogust arvutite laenutamisel teiste instituutide tudengitele eelistatakse õppureid, kes on valinud informaatika oma kõrvalerialaks, aga ka teisi, kes reaalselt osalevad arvutiteaduse instituudi ainetes ning tudengeid, kes võtavad arvutiteaduse instituudist rohkem ainepunkte nii eelmise kui ka jooksva semestri arvestuses. Eelisjärjekorras saavad arvuti laenutada päevase õppe täiskoormusega tudengid. Laenutatud arvuti tuleb tagastada pärast arvutiteaduse instituudi ainete läbimist.

Sülearvuti laenamine on hüve. Arvutiteaduse instituut säilitab õiguse erandjuhul arvuti tagasi küsida 2-nädalase etteteatamisega, ilma seda põhjendamata. Vajadus võib tekkida seoses valeandmete esitamisega, kursustelt välja kukkumisega/ mittereaalse õppimisega või mõnel muul ettenägematul põhjusel.

Teiste erialade tudengid saavad sülearvuteid laenutada Delta keskuse raamatukogust, kirjutades raamatukoguhoidjale Liina Jürimaale, kirjeldades arvutiteaduse instituudis läbitud aineid eelmisel ja sel semestril.

Eelinstalleeritud tarkvara:

· Windows 10 EDU

· Microsoft Office 2019

Kaustas C:\INSTALL on alustamiseks olulised tarkvaraviited, näiteks:

· Ninite paigalduspakett valitud tarkvaraga

· Link OpenVPN tarkvara paigaldusjuhendile

· Link Ninite'i tarkvara paigaldamise lehele (et kasutaja saaks valida oma tarkvara)

Kuna üliõpilased vastutavad rahaliselt sülearvuti hoolduse eest, pakume lisaks tavalisele garantiile ka õnnetusjuhtumite kaitse (ADP) garantiid. See aitab katta olukordi, kus kasutaja on tahtmatult arvutit kahjustanud. Varasemad kogemused näitavad, et ilma ADP-ta maksab remont umbes 200-1000 eurot.

ADP katab:

· ekraani ja korpuse füüsilised kahjustused

· katkine klaviatuur

· veekahjustused

ADP maksab 178,80 eurot (hind võib muutuda) ja seda saab tellida Narva mnt 18 ruumis 2051. ADP lisandub arvuti standardgarantiile ja lõpeb samal ajal. ADP-d saab tellida uuele arvutile I õppeaasta jooksul maikuu lõpuni.

Kasutaja teave:

· Sülearvutisse on KEELATUD paigaldada või hoida ebaseaduslikult hangitud tarkvara.

· Kui instituut nõuab, on kasutaja kohustatud andma juurdepääsu arvuti kontrollimiseks.

· Instituudi kleebiste eemaldamine või katmine on keelatud.

· Ärge kasutage arvutit pehmete pindade, näiteks voodi peal.

· Käsitsege adapteri kaablit ettevaatlikult.

· Soovitatav on arvuti kaitsta parooliga.

· Soovitatav on teha varukoopia oma andmetest.  Võite kasutada ülikooli "Dropboxi", mille nimi on Owncloud (owncloud.ut.ee - logige sisse oma TÜ kasutajaga).

· Oma arvuti andmine teisele kasutajale on KEELATUD.

· Hoia oma arvutit avalikus ruumis silma peal. Kui see varastatakse, olete kohustatud sellest teatama politseile ja tooma koopia avaldusest instituudile. 

· Sülearvuti tagastamisel peab see olema füüsiliselt puhas (ekraan, klaviatuur, touchpad),  lisatud kleepsud täielikult eemaldatud.

#õppimine
Tudengid koos

Valminud on Tartu Ülikooli eesti keele õppe võimalusi tutvustav veebileht

#tudengile #õppimine
lõigatud ÖÖraamatukogu 3

Ööraamatukogu kestab sel kevadel kauem kui kunagi varem

#kooliõpilasele #õppimine
DSC05117-scaled.jpg

Tartu Ülikooli mängujämm 2023