Autor:
Henry Narits

Tudengiprojektide võistlus

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut kuulutab välja IT-alaste tudengiprojektide võistluse!

Võistlusele on oodatud IT-alased praktilised või teoreetilised uurimis- ja rakendusprojektid. Projekt võib olla seotud nii mõne õppeaine kohustusliku osaga või isikliku initsiatiiviga, nagu näiteks uurimistöö, õppevahend, avalik tarkvara, start-up ideelahendus jne.

Osalemine

Osaleda saavad kõik Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppekavadel õppivad üliõpilased üksinda või kuni viieliikmelistes meeskondades. Tööl tohib olla üks juhendaja.

Projekte hinnatakse kolmes kategoorias:

  • esimese aasta üliõpilaste bakalaureuseastme projektid;
  • bakalaureuseastme projektid;
  • magistriastme projektid.

Bakalaureuse- ja magistriõppe kategooriates peavad vähemalt ⅔ projekti autoritest (v.a projekti juhendaja) õppeastmelt kuuluma vastavasse võistluskategooriasse. Kui meeskonnas on kaks liiget, siis peab vastavasse võistluskategooriasse kuuluma ½ projekti autoritest. Esimese aasta bakalaureuse kategoorias kandideerimiseks peavad kõik meeskonna liikmed olema esimese aasta üliõpilased.

Loe võistluse statuuti

Osalemiseks tuleb hiljemalt 21. maiks 2024 (k.a.) esitada tudengiprojektide veebikeskkonda:  

  • poster (pdf-fail, A0 suuruses, vertikaalne)
  • veebileht, kus saab tutvuda projekti materjalidega
Image
tudengiprojektid

Auhinnad

Võistluse auhinnafond igas kategoorias on 2400 eurot. 1000 eurot I, 800 eurot II ja 600 eurot III koha eest tervele kollektiivile. 

2024. aastal antakse välja kaks eriauhinda - publikupreemia ja parim demo.

  • Publikupreemia selgub elektroonilise hääletuse teel. Postrid on üleval Delta õppehoone II korruse koridoris ja vahemikus 27. mai – 3. juuni saavad kõik oma lemmikprojekti poolt hääle anda.
  • Parima demo auhind antakse välja lahendusele, mida saab võistluse lõpuüritusel proovida ja katsetada. Siia võib kuuluda näiteks videomäng, näidistarkvara, infosüsteem, veebileht, simulatsioon, mõni seadeldis vmt.

Eriauhinna saanud meeskonda tunnustatakse 500 euroga.

Hindamine 

3. juunil 2024 algusega kell 14.00 toimub Delta õppehoones tudengiprojektide võistluse lõpuüritus. Võistlejad esitlevad postrisessioonil oma projekte hindamiskomisjonile ja teistele huvilistele. Samal päeval, orienteeruvalt kell 16.30, kuulutatakse välja võitjad. 

Eelmiste tudengiprojektide võistluste võitjad ja osalejad
 

 

Tudengid seisavad diplomitega

Tudengiprojektide võistlus 2024

Tõnis Henrik Hlebnikov istub käsi põsakil ja vaatab mõtlikult arvuti ekraani poole paremalt vasakule

Tõnis Hendrik Hlebnikov: ilus kood, mis lahendab probleemi elegantselt, on võrreldav õnnestunud meloodiaga