Autor:
Lotte Parksepp

Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE

Tartu Ülikool osaleb tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE (AI & Robotics Estonia) tegevuses. Konsortsiumina tegutseva AIRE keskuse eesmärk on toetada Eesti väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtteid digitaliseerimise teekonnal pakkudes selleks tehisintellekti ja robootikalahendusi. Kõik AIRE keskuse teenused on suunatud juriidilistele isikutele ning on tasuta või riigiabi põhised*. 

AIRE eesmärkide saavutamist toetab Tartu Ülikool panustades ettevõtluskoostööd ja teadmiste jagamist edendavatesse teenustesse.

 

  • Koostöös Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudiga pakub arvutiteaduse instituut mitmekesiseid koolitusi, mis hõlmavad endas laiapõhjalisi teemasid andmeteadusest ja tehisintellektist tarkvaraarenduseni. Meie koolitused on mõeldud eelkõige tööstussektori ettevõtetele; tasuta veebiseminaridele oodatud on kõik huvilised, kes soovivad arendada oma oskusi ja teadmisi kaasaegsetes tehnoloogiates.
     

  • Arvutiteaduse instituudi korraldatud võrgustumisüritused, AIRE klubid on platvorm, kus ettevõtjad, teadlased, investorid ja teised huvilised saavad kokku, et jagada kogemusi ja ideid ning leida uusi koostöövõimalusi. See on vaba ja vahetu keskkond, mis soodustab teadmiste jagamist ja võrgustiku loomist. Tänu Euroopa Digitaalse Innovatsiooni Keskuste võrgustikku kuulumisele saame Eesti tööstusettevõtteid toetada ka rahvusvaheliste koostööpartnerite leidmisel.
     

  • Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja tehnoloogiainstituut aitavad demoprojektide abil väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtetel lahendada tootmisprotsessidega seotud väljakutseid pakkused selleks uudseid tehisintellekti ja robootikalahendusi. Need riigiabil põhinevad projektid on ideaalne võimalus testida pakutava lahenduse ärilist väärtust enne suuremahulise investeeringu tegemist.

     

Oleme pühendunud ettevõtluskoostöö ja teadmiste leviku edendamisele nii tööstussektoris kui ühiskonnas laiemalt ning osalus AIRE keskuses on üks viis, kuidas saame seda eesmärki saavutada. 

 

Tutvu AIRE tegemistega

Otsime demoprojekti koostööks kolleegi

 

*Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) rahastab Digitaalse Euroopa Programmi Euroopa Digitaalse Innovatsiooni Keskuste alamprogramm ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (projekti nr: 101083677).

Arvutiteaduse instituudi ja AIRE tulevased ühisüritused ja -koolitused

Tere tulemast Eesti töötleva tööstuse innovatsiooni esiotsa! AIRE koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudiga kutsub kõiki huvilisi 12. juunil küberinnovatsiooni konverentsile “Küberinnovatsioon Tartu 2024” ja õhtusele AIRE klubiüritusele “AIRE klubi #27”. Konverentsipäev kestab 8.45-17.20 ja õhtut sisustab AIRE klubi alates 17.45-20.00. Õhtune klubiüritus on avalik ja tasuta, võrgustuma on oodatud ka kõik, kes on konverentsile pileti soetanud.

Konverents ja klubi on pühendatud tipptasemel tehnoloogiate, innovatsiooni ja turvalise kübermaailma vaheliste sildade loomisele. Selleaastased peamised teemad on küberkaitse ja -turvalisus ning tehnoloogiline areng. AIRE klubi ja küberinnovatsioonikonverents muudavad 12. juuni päevaks, kus tööstussektor ja infotehnoloogiavaldkond saavad suurepärase võimaluse luua uusi koostöösuhteid, leida potentsiaalseid partnereid ja saada inspiratsiooni teiste kogemuslugudest.

AIRE klubid toovad kokku tootmisettevõtted, ülikoolide teadlased ning teised huvilised, et jagada kogemusi ja ideid ning leida uusi koostöövõimalusi.

Lisa konverents ja AIRE klubi oma kalendrisse ning ole osa muutuste teekonnast. Teie kohalolek pole mitte ainult teretulnud, vaid hädavajalik Eesti tööstuse tipptasemel tuleviku kujundamisel.


Osta pilet konverentsile 

Registreeru AIRE klubisse

Better Medicine'i meeskond

Tartu Ülikool saab osaluse ettevõttes Better Medicine OÜ, kes diagnoosib tehisaru abil vähktõbe

Illustration with lines

Eesti tehisintellekti tippkeskuse avamine

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“