Instituudist

Tartu Ülikool on infotehnoloogia erialadel Baltimaade juhtiv ülikool kuuludes arvutiteaduse alal mainekas Times Higher Educationi ülikoolide edetabelis maailma 250 parima ülikooli hulka. Siin tehakse IT-valdkonnas murrangulist ja rahvusvaheliselt tunnustatud teadustööd ning mitmed meie teadlased kuuluvad oma erialal maailma tippude hulka.

Arvutiteaduse instituut on kiiresti kasvanud: meie töötajaskond ulatub ligi 330 inimeseni ja teaduskraadi poole on teel üle 90 doktorandi. Siin õpib 1400 tudengit ja igal õppeaastal lisandub meile enam kui 220 bakalaureusetaseme üliõpilast ning 220 magistranti. Instituut asub Tartus Delta keskuses, mis pakub tõeliselt moodsat keskkonda, kus õppida, teha uurimistööd ning luua uusi lahendusi koostöös ettevõtete ja üliõpilastega. Deltas astub ka Tartu Ülikooli arvutimuuseum.

Meie instituudis toimub rida traditsioonilisi üritusi, paljud neist on suunatud üliõpilastele: igal aastal on kavas instituudi päev, kus uurimisrühmad tutvustavad oma tööd ja pakuvad lõputööde teemasid, kevadsemestri alguses saab osaleda Delta karjääripäeval, kus on kohal suur hulk mõjukaid Eestis tegutsevaid IT-ettevõtteid ja teisi tööandjaid. Vilgas tudengielu käib matemaatika ja informaatika üliõpilaste tudengiseltsis MITS. Juba aastaid on korraldatud avalikke andmeteaduse seminare, kus ülikoolide ja ettevõtete esindajad räägivad infotehnoloogia eri valdkondade arendamise kogemustest. Üliõpilased on oodatud osalema paljudes programmides, näiteks Sandboxi digitoodete innovatsiooniprogrammis ja IT-tööstusmagistrantuuris

Lisaks oma põhitegevusele akadeemilise kõrghariduse vallas peame oluliseks ka üldharivat tegevust: näiteks toimuvad siin huvitavad IT-teemalised töötoad koolinoortele ning vaba ligipääsuga tasuta e-kursused programeerimisest, samuti IT-alased koolitused õpetajatele.

Maailmas leitakse, et Eesti IT-spetsialiste ühendab kaks omadust – esiteks loovus ja teiseks mõtteviis, kus esilekerkivad takistused on pelgalt innustav ja edasiviiv jõud. Vaatamata väikesele rahvaarvule on Eestist välja kasvanud meeskonnad loonud silmapaistva hulga digitaalajastu „ükssarvikuteks“ nimetatud ettevõtteid nagu Skype, Playtech, Wise, Pipedrive ja Bolt. Selliste ettevõtete tulevased asutajad ja töötajad õpivadki praegu arvutiteaduse instituudis.

Töötajate kontaktid

Õppetoolid & uurimisrühmad