Autor:
Marianne Liiv

Muuseumiöö arvutimuuseumis

20. mai õhtul avavad muuseumid oma uksed tavapärasest hilisemal ajal, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Tartu Ülikooli arvutimuuseum Delta õppehoones (Narva mnt 18) ootab samuti sel õhtul külastajaid.

Arvutimuuseum on avatud kell 18-24. Sissepääs on kõigile tasuta. Huvilised saavad tutvuda ka Delta õppehoonega, kus pooletunnised majatuurid algavad kell 18.15, 19.15 ja 20.15. Olete teretulnud!

Tartu Ülikooli arvutimuuseum avati 2009. aastal ning nüüdseks on ühte ruumi kokku kogutud palju põnevaid eksponaate. Muuseumi eesmärgiks on eksponeerida arvutustehnika arengulugu Eestis alates 1959. aasta esimesest elektronarvutist Ural kuni digitaalse e-riigini, millega oleme harjunud täna. Muuseum sisaldab mitmeid rariteete nagu näiteks elektronarvuti Ural nimeplaat ja Urali valitud komponendid. Samuti on muuseumis olemas nõukogudeaegse suurarvuti konsool, Eestis toodetud personaalarvuti Juku ning muid sel ajal Eestis kasutusel olnud arvuteid. Muuseumi kogust leiab mitmeid vanemaid Apple'i seadmeid ning näiteks ka kunagi maailmas 500 võimsaima arvuti nimekirjas olnud superarvuti. Arvutimuuseumi ekspositsiooni täiendamiseks ootame eraisikutelt ja asutustelt arvutustehnika annetusi. Just praegu koostame mobiiltelefonide arengut kirjeldavat väljapanekut ning igaüks võib tuua oma vana heas seisukorras mobiiltelefoni muuseumisse.

Muuseumiöö kannab sel aastal pealkirja "Öös on liikumist". Siit leiate kõikide muuseumite programmid muuseumiööl.

Grupipilt

21. Eesti arvuti- ja süsteemiteaduse suvekool (ESSCaSS)

Illustration with lines

Eesti tehisintellekti tippkeskuse avamine

Loodusvaatluste maraton

Kodanikuteaduse seminaril räägitakse, kuidas rikastab avalikkuse kaasamine teadustööd