Autor:
Marianne Liiv

Muuseumiöö arvutimuuseumis 2024

18. mail 2024 avab Tartu Ülikooli arvutimuuseum oma uksed, et koos enam kui 100 Eesti muuseumi ja mäluasutusega tähistada rahvusvahelist muuseumiööd. 

Arvutimuuseum asub Delta õppehoones (Narva mnt 18), ruumis 1039 ja sel õhtul ootame külastajaid vahemikus 18-24. Sissepääs on kõigile tasuta (oodatud annetused sularahas). Huvilised saavad tutvuda ka Delta kaasaegse õppehoonega, pooletunnised majatuurid algavad kell 18.15, 19.15 ja 20.15 hoone fuajeest. 

Arvutimuuseumis tutvud arvutustehnika arengulooga. Muuseumi väljapanek viib sind teekonnale 1959. aastat pärit esimesest elektronarvutist Ural kuni digitaalse e-riigini, millega oleme harjunud täna.

Muuseumis on mitmeid haruldusi nagu näiteks elektronarvuti Ural nimeplaat ja Urali komponendid. Samuti saab tutvuda nõukogudeaegse suurarvuti konsooli, Eestis toodetud personaalarvuti Juku ja teiste sel ajal Eestis kasutusel olnud arvutitega. 

Väljapanekust leiab mitmeid vanemaid Apple'i seadmeid ja näiteks ka kunagi maailmas 500 võimsaima arvuti nimekirjas olnud superarvuti. 

Palume eraisikutel ja asutustel annetada meile arvutustehnikat, millega arvutimuuseumi ekspositsiooni täiendada. Koostame mobiiltelefonide arengut kirjeldavat väljapanekut ja igaüks võib tuua oma vana, heas seisukorras mobiiltelefoni muuseumisse. 

Lisainfo kogu muuseumiöö kohta 

Samal päeval leiab aset Tartu Ülikooli suur vilistlaste kokkutulek "Tagasi ülikooli". Nii on ka kõik meie vilistlased kuni südaööni arvutimuuseumisse väga teretulnud! 

Tartu Ülikooli vilistlased 2019. aasta kokkutulekul, teklid peas.

Tule vilistlaste kokkutulekule koos sõpradega

Students behind the desk

Tartu Ülikooli mängujämm 2024

Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid