Foto:
Pixabay

Tehisintellekt ennustab: paljud asjad võivad inimkonnale 2023. aastal lootust anda

Olgu see siis kunstiliste piltide või peaaegu täiusliku grammatika ja sisuga teksti loomise kujul, igal juhul murdis tehisintellekt läinud aastal massidesse. Vestleme tekstirobot ChatGPTga ja keeletehnoloogia professori Mark Fišeliga.

Arendatud kõnerobot on nii täpne, et on oma kirjutistega ära petnud lausa ülikooliprofessoreid. ChatGPT eelis on, et see on suure üldistusvõimega ning tajub ka teksti konteksti ja stiili. Samuti on märkimisväärne, et mudel on üles ehitatud inglisekeelsena, kuid ajaga on ise õppinud ka erinevaid keelemudeleid. Arvestades, kui täpne on tehisintellekt, siis tegu on kindlasti tööriistaga, mida inimesed saavad enda heaks tööle panna, ning millel võib olla tohutu mõju näiteks töölaadi muutumisele.

Artikli täisversiooni saab lugeda Eesti Ekspressist.

#teadus
kolm TÜ nooremteadurit

Konkursi „Teadus 3 minutiga“ lõppvõistlusel osaleb kolm Tartu Ülikooli nooremteadurit

#teadus