Author:
Alex

Konverents „Küberinnovatsioon 2023 Tartu"

14. juunil toimub Tartu Ülikooli Delta õppe- ja teadushoones konverents „Küberinnovatsioon 2023 Tartu“, kuhu on oodatud informaatika-, infoturbe- ja küberneetikahuvilised. Päev on täidetud sisukate ettekannete ja põnevate töötubadega. Samuti saab Deltas ringi vaadata, tutvuda tudengiprojektide postritega ja külastada arvutimuuseumi. Ürituse lõpetab õhtune programm Aparaaditehase Gutenbergi saalis, mida korraldab Guardtime.

Esinejad räägivad küberinnovatsioonist ühiskonnas ja tööstuses ning lavale jõuavad ka küberinnovatsiooni tulevikutegijad. Andres Kütt vaatab tagasi sellele, kuidas inimesed on küberinnovatsiooni tegema sattunud. Tarkvaraarendaja Taimo Peelo toob teemaks interneti trendide võidujooksu. Tartu Ülikooli keeletehnoloogia professor Mark Fišel peab teadusloengu keelemudelitest. Cybernetica AS infoturbeinstituudi direktor Dan Bogdanov ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kvaliteediteenistuse juht Priit Tohver teevad tagasivaate HOIA äpi elukaarele ja tema õdedele-vendadele. Cybernetica ASi arendusjuht Arne Ansper arutleb teemal, mis on uus X-tee. Esinejaid on varuks teisigi. Samuti toimuvad töötoad, kus saab muuhulgas tinutada, plokiahelat meisterdada ja uurida, kuidas oma virtuaalsed ideed füüsilisse vormi panna.

Konverents on eesti keeles. Ootame Sind!

Sündmus on inspireeritud arvutimuuseumi rajaja, andmeturbe ja turvalise programmeerimise õppejõu ja hingelt häkkeri, Meelis Roosi (1975–2021) elust ja tegevusest.

#instituudist #teadus #tunnustamine
Dmytro Fishman

Noore IT-teadlase preemia laureaat on tehisintellekti lektor Dmytro Fishman (lisatud taskuhäälingu saade)

#teadus
noore teadlase preemia laureaadid

Kõik Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemiad tulid Tartu Ülikooli

#ettevõtlus #instituudist #koostöö #teadus #ühiskonnale
Delta

Teaduskonverentsil saab tutvuda Tartu Ülikooli IT-teadlaste tööga

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut korraldab 18.-19. mail Delta õppe- ja teadushoones teaduskonverentsi “IT Academy Research Summit”, millega tähistatakse projekti “IT Akadeemia teaduse toetusmeet