Reet ja Tiit Villigi stipendium

Reet ja Tiit Villig pakuvad stipendiumit Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi Eesti kodanikest informaatika, tarkvaratehnika ja andmeteaduse õppekavade naissoost magistrantidele, et innustada ja toetada naisüliõpilaste õppe- ja teadustööd Tartu Ülikoolis.

Stipendiumi suurus on 5000 eurot, mis makstakse välja võrdsetes osades 10 kuu jooksul

Kandideerimise ajakava 2021. aastal:

• Kandideerimise tähtaeg: 5. sept 2021
  • Intervjuud kolme parima kandidaadiga: 23. sept 2021.
  • Stipendiumi väljakuulutamine ATI päeval29. sept 2021.

Kandideerimiseeks vajalikud dokumendid:

• Motivatsioonikiri
  • Tulevikuplaan õpingute käigus omandatud teadmiste rakendamiseks Eestis.
  • CV

Dokumendid tuleb saata aadressile contest.cs@lists.ut.ee hiljemalt 5. septembriks (k.a.)

Stipendiumiga seotud õigused ja kohustused:

• Stipendiumit ei saa kasutada samaaegselt teiste stipendiumitega, välja arvatud ning vajaduspõhise stipendiumi ja reisitoetusega.
  • Stipendiumisaaja võib stipendiumiperioodi ajal õppida välismaal kuni 5 kuud.
  • Stipendiumiperioodi lõpus esitab stipendiumi saaja komisjonile ülevaate, kuidas stipendium on võimaldanud tudengil liikuda oma tulevikuplaani täitmise suunas.

Reet ja Tiit Villigi stipendiumi statuut

Reet ja Tiit Villig on TÜ arvutiteaduse instituudiga seotud mitut moodi. Nende toel asutatud ettevõte Bolt teeb koostööd arvutiteaduse instituudi intelligentsete transpordisüsteemide laboriga. Laboris luuakse senisest paremaid sõidujagamisteenuse lahendusi, mis võetakse kasutusele Bolti toodetes. Reet Villig oli 1980. aastate lõpus seotud Eesti Naisliidu taastamisega ja naiste tunnustamise teema on tema jaoks väga oluline. Seetõttu on stipendium mõeldud just naisüliõpilastele.

Küsimuste korral kirjutage aadressile ati.study@ut.ee.

Reet ja Tiit Villigu stipendiumi laureaadid:

• 2021 Maali Tars
  • 2020 Kristine Leetberg
  • 2019 Ida Maria Orula
  • 2018 Laura Ruusmann
Lähiõpe jätkub.

Kevadsemestril jätkub lähiõpe

19.01.2022

Ülo Kaasiku stipendium

Eesti informaatika suuna ühe rajaja, emeriitprofessor Ülo Kaasiku (9. november 1926 Tallinn - 17. aprill 2017 Tartu) mälestuseks asutati 2018.

31.12.2021
ATi_Eno Tõnisson

Eno Tõnissoni nimeline informaatika õpetajakoolituse stipendium

31.12.2021