Tulekul on plokiahela tehnoloogia õppeprogrammid IKT-spetsialistidele

Euroopa Liidu kaasfinantseerimisel algatati BLISS projekt, mille eesmärk on töötada välja uusi kutseõppe- ja haridusprogramme IKT-spetsialistidele, mis aitaks neil täiustada põhioskusi ning ajakohastada oma IT alaseid teadmisi plokiahela tehnoloogia saavutuste ja uudsete rakenduste valdkonnas.

Tartu Ülikool juhib vastava õppekava väljatöötamist ja koostab juhiseid selle integreerimiseks kutseharidusse ja -õppesse. BLISSi peamine eesmärk on töötada välja ja pakkuda huvirühmadele, organisatsioonidele ja ettevõtetele plokiahela tehnoloogia alaseid oskusi arendavat uuenduslikku õppeprogrammi, mis annab IKT-spetsialistidele mitmeid täiesti uusi  oskusi, mis on muutunud vajalikuks seoses plokiahela tehnoloogia jõulise pealetungiga paljudes Euroopa Liidu majandussektorites. Seega on projekti eesmärk siduda kutseharidus- ja kutseõppeprogrammid IKT-sektori kiiresti muutuvate nõudmistega ja toetada palgataseme kasvu Euroopa Liidu tasandil.

BLISS õppekava ja sellega seotud õppematerjalide väljatöötamine peaks lõppema lähikuudel. Siinkohal on oluline märkida, et kõik õppematerjalid (st õppemoodulid, õpikud, koolitusjuhendid) on veebis tasuta kättesaadavad ja neid võib kasutada mittetulunduslike  veebipõhiste kutseõppekursuste (VOOC) läbiviimiseks.

Üksikasjalikumaks infoks võib tutvuda projekti kirjeldusega. Koolitusvõimaluste ja saabuvate sündmustega kursis olemiseks saab külastada projekti veebisaiti.