Ülikooli töökorraldus alates 18. maist

Ülikool naaseb järk-järgult tavapärase töökorralduse juurde.
Allpool on kirjas üksuste töökorraldus alates 18. maist

Uudis täieneb jooksvalt.

[collapsed]

Ettevõtlus -ja innovatsioonikeskus

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/ettevotlus-innovatsioonikeskus
EIK töötab alates 18. maist osaliselt kontoris ja osaliselt kodukontoris. Sarnaselt eriolukorra ajale jätkub tavapärane töö, töötajatel on võimalus paindlikult valida, kas töötada kodus või kontoris. Kõik töötajad on kättesaadavad telefoni, e-kirja või Teamsi vahendusel. Kohtumiste organiseerimiseks palume sellest eelnevalt aegsasti teada anda. [/collapsed]
[collapsed]

Hankeosakond

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/hankeosakond 
Jätkub tavapärane töö, osaliselt kontoris ning osaliselt kodukontorites. Töötajad on kättesaadavad telefoni, e-kirja või Teamsi vahendusel. Kohtumisteks tuleks aeg eelnevalt kokku leppida.[/collapsed]

[collapsed]

Humanitaarteaduste- ja kunstide valdkond

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/humanitaarteaduste-kunstide-valdkond

Semestri lõpuni on humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üksused osalisel kaugtööl. Dekanaat on avatud esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 12.00-14.00. Kõned on lauatelefonidelt suunatud mobiilidele. Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Tõendid ja väljavõtted väljastame digitaalselt või postiga. Tagatud on siseposti liikumine. [/collapsed]
[collapsed]

Kirjastus

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/kirjastus

 • Kaugtööl jätkavad töötajad, kelle töö iseloom seda võimaldab. Klienditeenindamisega ja trükkimisega tegelevad töötajad jätkavad teenuse osutamist kirjastuse Lossi ja Struve majade ruumides. Kõik töötajad on kättesaadavad telefoni ja meili teel.
 • Trüki- ja kujundamisteenuste tellijatele avame Lossi maja välisukse, piirame klientide arvu teenindusruumis.
 • Raamatumüügiga jätkame veebipoes, Struve majas kohapeal raamatute müüki endiselt ei toimu. Raamatute kättesaamise kirjastusest saab soovi korral eelnevalt kokku leppida meili või telefoni teel.[/collapsed]
  [collapsed]

Loodus- ja täppisteaduste valdkond

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/loodus-tappisteaduste-valdkond

Dekanaat on alates 18. maist avatud. Võimalusel kasutage asjaajamiseks telefoni ja e-posti. [/collapsed]

[collapsed]

Meditsiiniteaduste valdkond

Kontakt: ut.ee/et/kontakt/meditsiiniteaduste-valdkond

Dekanaat töötab alates 18. maist kontoris. Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel.

Biomeedikum (dekanaat, bio- ja siirdemeditsiini instituut, peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut) jääb semestri lõpuni üliõpilastele suletuks. Biomeedikumi infosekretär avab uksed kindlaks ajahetkeks vältimatu õppetöö korral. Töötajad pääsevad ruumidesse töötõendi või läbipääsu lubava kaardiga.

Biomeedikumi raamatukogu suhtleb tudengitega e-kirja ja telefoni teel. Raamatute laenutamiseks tuleb sellest teada anda ja siis lepitakse kokku kindel aeg raamatule järele tulemiseks.

Hambaarstiteaduse instituudi, farmaatsia instituudi, kliinilise meditsiini instituudi ning sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi hooned jäävad külastajatele suletuks ja hoonetesse pääsevad ainult töötajad. Üliõpilastega suheldakse e-kirja ja telefoni teel. Üliõpilastel on võimalik õppehoonetesse siseneda vältimatuks õppetööks, selle kohta annab täpsema info instituut.[/collapsed]

[collapsed]

Personaliosakond

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/personaliosakond

Personaliosakonna teenused toimivad tavapäraselt.

Asjaajamisel palume kasutada digitaalseid kanaleid (sh töölepingute allkirjastamine digitaalselt) ning otsekontakte võimaluse korral vältida, kui need on vajalikud, palume kohtumised eelnevalt kokku leppida.

Kõik personaliarenduskeskuse korraldatavad koolitused toimuvad praegu veebikeskkonnas, info koolituste kohta on leitav siseveebi koolituskalendrist. Õpetamisoskuste konsultantide toimunud ja planeeritud koolituste kohta on info välisveebis.

Kuni sügiseni auditoorseid kohtumisi ei korraldata. [/collapsed]

[collapsed]

Kantselei

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/kantselei

 • Postikantselei avatud igapäevaselt ning sisepostiring liigub tavapärase graafiku järgi majade vahel. Raamatute (tagastamise) vedu kuni sügissemestri alguseni ei toimu;
 • Arhiivimaja (Vahi 7) on avatud vastuvõtuks teisipäeviti. Neljapäeviti on postikantseleis kell 10.30 -10.40 peaarhivaari vastuvõtt. Palume eelnevalt teavitada oma tulekust;
 • Dokumendihaldussüsteemi ning asjaajamisega seotud küsimustele saab telefoni, e-maili ning Teams vahendusel vastuseid nii nagu alati. Kohapeal (Ülikooli 18a) on olemas vähemalt üks töötaja;
 • Juriidiline teenus on kättesaadav telefoni (737 6106) ja e-posti teel (eve.pehter@ut.ee);
 • Kantselei sekretär on kättesaadav telefoni (737 6302) ja e-posti (eve.lember@ut.ee);
 • Rektoraadi autojuhid on valmis sõitudeks. [/collapsed]
  [collapsed]

Rahandusosakond

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/rahandusosakond

Rahandusosakonna teenused toimivad enamuses tavapäraselt nii nagu eriolukorra ajalgi st osaliselt kontoris ja osaliselt kodukontoris.
Asjaajamisel palume jätkata digitaalsete kanalite kasutamist (va kui ei ole võimalik allkirjastada dokumente digitaalselt). Kohtumiste korral kindlasti eelnevalt kokku leppida.

Kassa jääb esialgu suletuks. Vajalike sularahatehingute korral palume eelnevalt kokku leppida. [/collapsed]
[collapsed]

Sotsiaalteaduste valdkond

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/sotsiaalteaduste-valdkond
Dekanaat on maikuus osaliselt kaugtööl, tagatud on siseposti liikumine. Juuni algusest on dekanaat avatud 9–16.  Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Tõendid ja väljavõtted väljastame (välis)külalisüliõpilastele, kui üliõpilane teatab sellest kaks tööpäeva ette.

Õigusteaduskond
Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Kohtumised äärmisel vajadusel ja eelneval kokkuleppel.

Raamatukogu: lugejate teenindamine eelneval kokkuleppel.

Majandusteaduskond
Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Kohtumised väikestes rühmades äärmisel vajadusel ja eelneval kokkuleppel.

Delta õppehoone on avatud 18. maist kell 8-20
Raamatukogu on avatud 18. maist kell 9-18

Haridusteaduste instituut
Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Kohtumised väikestes rühmades äärmisel vajadusel ja eelneval kokkuleppel.

Raamatukogu ja hooned on avatud 1. juunist.
Näituse 2 õppehoone (eripedagoogika) on suletud.

Psühholoogia instituut
Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Kohtumised väikestes rühmades äärmisel vajadusel ja eelneval kokkuleppel.

Näituse 2 õppehoone jääb suletuks ning avatakse vaid suurema vajadusega päevadel (lõpueksamiteks jms).

Ühiskonnateaduste instituut ja Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Kohtumised väikestes rühmades äärmisel vajadusel ja eelneval kokkuleppel.

Lossi 36 õppehoone avatakse 1. juunist. Alates 18.05 saab erialaraamatukogust meilitsi või telefonitsi ette teatamisel trükiseid laenutada ja tagastada E-R kl 11-14.

Narva kolledž
Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Kohtumised väikestes rühmades äärmisel vajadusel ja eelneval kokkuleppel.

Õppehoone on avatud kolledži töötajatele E-R 08.00-17.00. Kolledži raamatukogu on suletud, raamatuid saab tagastada.

Pärnu kolledž
Üliõpilasi nõustatakse e-kirja ja telefoni teel. Kohtumised väikestes rühmades äärmisel vajadusel ja eelneval kokkuleppel.

Kolledži õppehoone, sh raamatukogu on avatud kell 9.00 - 17.00.
Raamatukogu on avatud ennekõike eksamiteks õppimiseks, vajalik on eelregistreerimine. [/collapsed]

[collapsed]

Turundus- ja kommunikatsiooniosakond

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/turundus-kommunikatsiooniosakond

Turundus- ja kommunikatsiooni osakond töötab alates 18. maist osaliselt peahoone kontoris ja osaliselt kodukontoris. Sarnaselt eriolukorra ajale jätkub tavapärane töö, töötajatel on võimalus paindlikult valida, kas töötada kodus või kontoris. Kõik töötajad on kättesaadavad telefoni, e-kirja või Teamsi vahendusel. Kohtumiste organiseerimiseks palume sellest eelnevalt aegsasti teada anda. [/collapsed]
[collapsed]

Õppeosakond

Kontaktid: ut.ee/et/kontakt/oppeosakond

Õppeosakond töötab osaliselt kontoris ja kodukontoris. Kõik töötajad on kättesaadavad telefoni, e-kirja või Teamsi vahendusel. Silmast silma kohtumised toimuvad eelneval kokkuleppel.

Nõustamiskeskus on avatud tavapärastel aegadel: E–R kell 9–12 ja 13–16. Kontaktid leiab ut.ee/noustamiskeskus.

Rahvusvahelise õpirände keskus toetab välisüliõpilasi ja välismaale suundujaid e-kirja ja telefoni teel, kohtumised eelneval kokkuleppel.
Kontaktid: ut.ee/oppimine/valismaa/kontaktid.

Vastuvõtutalitus vastab kandidaatide päringutele e-kirja ja telefoni teel, kohtumised eelneval kokkuleppel. Kontaktid: ut.ee/kontakt/vastuvotutalitus.

Lõpudokumendid on kättesaadavad õppeosakonnas Jakobi 1; E–R 9–12 ja 13–16 (sissepääs sisehoovist), käesoleval kevadel lõpetanutele alates 2. juulist. Kontakt: diplom@ut.ee. [/collapsed]


Loe ka uudist töökorralduse muutumise kohta alates 16. märtsist.