Autor:
Tauno Tiirats

Otsime osalejaid CERNi arvutuslikku suvekooli

Euroopa Tuumauuringute Keskuse (CERN) arvutuslik suvekool toimub sel aastal Tartus! Juba 44ndat korda toimuvat sündmust aitavad korraldada TÜ tehnoloogiainstituudi teadlased ERA chair MATTER töörühmast.

CSC (CERN computational summerschool) ei ole konverents, vaid tõeline suveülikool. 20. augustist 2. septembrini kestev programm koosneb ligikaudu 50st tunnist loengutest ja praktilistest harjutustest, mis hõlmavad kolme peamist teemat: arvutuslik füüsika, tarkvaraarendus ja andmetehnoloogiad. Üliõpilased, kes läbivad lõpueksami saavad CSC diplomi ja Tartu Ülikooli ainepunktid.

Suvekool on mõeldud üliõpilastele alates magistritasemest (st minimaalselt bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon) ning inseneridele ja teadlastele, kellel on mõned aastad kogemust osakestefüüsikas, arvutiteaduses või nendega seotud valdkondades. Oodatud on kõigist riikidest ja rahvustest suvekooli osalejad.

Arvutusliku kooli direktori, Alberto Pace sõnul, on lisaks õppimisele kooli oluline osa ka pakutav sotsiaalne ja spordiprogramm, kus on piisavalt võimalusi uurida ja kogeda Tartu ja selle piirkonna suurepärast kultuurilist, ajaloolist ja looduslikku pärandit.

Osalemistaotlusi võetakse vastu kuni 25. aprillini ning kohtade arv on piiratud!

Rohkem infot: https://indico.cern.ch/e/CSC-2023

ITTM 1

IT-tööstusmagistrantuuri programmi tutvustus ja praktikale kandideerimist toetav seminar

mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused

Delta X võistlus

Tudengid ja kooliõpilased kogunevad 14. detsembril Delta X võistlusele