Skip to main content

IT-tööstusmagistrantuur

Talendikiirendi IT-magistrantidele

IT-tööstusmagistrantuur on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi informaatika, tarkvaratehnika ja andmeteaduse esimese aasta magistrantidele mõeldud õpinguvorm, mille raames läbitakse 50% õppest partnerettevõttes. Programm kestab üks aasta, juuni 2021 kuni juuni 2022.

Tudengeid ja ettevõtteid sobitatakse omavahel vastavalt oma ühistele huvidele ja uurimissuundadele. Üliõpilane õpib personaliseeritud õppekava alusel, mis on kohandatud vastavalt ettevõtte arengusuundadele. Tudengil on võimalus küsida ettevõttelt suunseid valik- ja vabaainete valikul, mis toetaksid tema professionaalsete ja ülekantavate oskuste arengut. Loe IT-tööstusmagistrantide tegemistest lähemalt meie blogist.

Programmiga juba liitunud ettevõtted:

Image

Mida IT-tööstusmagistrantuur sulle annab?

  • 50% õpingutest toimub partnerettevõttes - suurusjärgus 20 tundi nädalas on seotud ettevõtte põhiste tegevustega.
  • Kirjutad oma magistritöö Sinule ja partnerettevõttele huvipakkuval teemal, mis on seotud konkreetse ettevõtte arengusuundade analüüsimise ja rakendamisega.
  • Saad võimaluse rakendada uusimaid akadeemilisi teadmisi ja ideid ettevõtte arenguks.
  • IT-tööstusmagistrantuuris osalemise kogemus muudab Sind tulevikus tööturul konkurentsivõimelisemaks - programmi lõppedes oled spetsialist, kes on juba süvitsi panustanud ettevõtte arengusse.
  • Õpid tundma Eesti ettevõtlusmaastikku ja lood laia kontaktvõrgustiku.
  • Liitudes programmiga saad osaks IT-tööstusmagistrantuuri kogukonnast, kus koos teiste IT-tööstusmagistrantidega jagate nii väljakutseid kui rõõmuhetki. 
  • Programmis osaledes saad stipendiumi. Stipendiumit ei saa kasutada samaaegselt teiste stipendiumitega, v.a. Ülo Kaasiku stipendiumiga.
  • Stipendiumi suurused on 660-900€/kuus.

Liitusin tööstusmagistrantuuriga, sest see tundus hea võimalusena saada erialast töökogemust. Tihti juhtub, et niisama tööle minnes jääb koolis käimine tagaplaanile ning tööstusmagistrantuur tundus nagu koht, kus saaksin töökogemuse, olles siiski aktiivselt õpinguid jätkamas. Olen programmi käigus õppinud palju selle kohta, kuidas minu erialaseid teadmisi tarkvaralahenduste loomiseks kasutada. Lisaks olen saanud kogemusi suhtlemaks klientidega, kes soovivad oma rakendustesse lisada masinõppemudeleid. Olen saanud oma teadmisi rakendada päriseluliste probleemide lahendamisel, mis on olnud hea vaheldus minu senisele väga akadeemilisele õppetööle.

Laura Ruusmann, IT-tööstusmagistrant STACCis:
Georg Vann
ettevõtluskoostöö koordinaator
502 7305
Georg Vann
ettevõtluskoostöö koordinaator
502 7305
#õppimine
Lähiõpe jätkub.

Kevadsemestril jätkub lähiõpe

Jaga
19.01.2022
#õppimine

Ülo Kaasiku stipendium

Eesti informaatika suuna ühe rajaja, emeriitprofessor Ülo Kaasiku (9. november 1926 Tallinn - 17. aprill 2017 Tartu) mälestuseks asutati 2018.

Jaga
31.12.2021
#õppimine
ATi_Eno Tõnisson

Eno Tõnissoni nimeline informaatika õpetajakoolituse stipendium

Jaga
31.12.2021