IT-tööstusmagistrantuur

Programmi saab jälle kandideerida 2023. aasta kevadsemestril.


Mis on IT-tööstusmagistrantuur ehk ITTM?

ITTM on meie instituudi magistritudengitele mõeldud talendikiirendi, mille käigus saad õpingutega paralleelselt teha algust oma erialase karjääriga. Programmis osaledes veedad oma teise magistriaasta mõne meie partnerettevõtte või -organisatsiooni juures praktikal. Seal saad oma värsked erialased teadmised ja oskused tõsiselt proovile panna, aga samas ei pea muretsema, et õpingute (õigeaegse) lõpetamisega hätta jääd. Koostöös partnerettevõttega leiad omale magistritöö teema, mis läheb neile reaalselt korda, ja lõpuaktuse ajaks oled juba tehtud spetsialist.

Image

Kes see “tööstus” on? Kellega ma kokku puutun?

ITTM-i partnerettevõtete ja -asutuste konkreetne koosseis varieerub aasta-aastalt. Leidub midagi igale maitsele – väikeettevõtetest rahvusvaheliste korporatsioonideni ning töötlevast tööstusest riigiinstitutsioonideni. Programmi kandideerimine toimub konkreetsete praktikapositsioonide põhjal ning vahet pole, kelle juurde sa lähed, sulle on sellel teekonnal toeks partneripoolne juhendaja, akadeemiline juhendaja ning ülikoolipoolne programmijuht.

Mida osalemiseks tegema peab?

Programmi saavad kandideerida Informaatika, Tarkvaratehnika, Andmeteaduse ning IT mitteinformaatikutele 1. aasta tudengid, kes on järjel, et lõpetada oma õpinguid nominaalajaga. Kandideerimine toimub aprillikuus avatud konkurssi põhjal, mille käigus saab tudeng kandideerida mitmele positsioonile. Avatud kandideerimisele järgnevad partnerettevõtete endi  sisemised valideerimisprotsessid, mille tulemusena saavad partnerid siis otsustada, milline kandideerinud tudengitest nende ootustega kõige paremini kooskõlas on. Vaata konkreetseid praktikapositsioone ning kandideerimiskorda siit.

Image

Milleks mulle kõik see?

Kui sa seda ridade vahelt juba välja ei lugenud, siis ITTM pakub sulle päris palju:

  • saad teha karjääriga algust ilma ülikooli lõpetamist ohtu seadmata;
  • õpid tundma, kuidas üks ettevõte töötab ning saad aimu, millised on sinu karjäärivõimalused IT-valdkonnas;
  • saad oma (tehnilised) oskused proovile panna ja toetavas keskkonnas enesekindlust koguda;
  • vajadusel saad paralleelselt võtta täiendavaid aineid koolist, mis kompetentse tugevdaksid;
  • saad omale magistritöö teema, mis läheb kellelegi (partnerile) reaalselt korda;
  • igakuine stipendium vahemikus €660-€900.

Aga kuidas see kõik ikkagi korraldatud on?

Programm kestab aasta aega: algab kohe peale teise semestri lõppu (juunis) ning lõppeb magistritöö kaitsmisega (aasta pärast juunis). Võid arvestada, et keskeltläbi kulub praktikale 24 tundi nädalas: siia alla kuuluvad nii üldised praktikaülesanded, aga ka magistritöö kirjutamine. Praktika korralduslik pool - asukoht, töökeel, kaug- ja hübriidtöövõimalused - sõltuvad konkreetsest partnerettevõttest ja praktikapositsioonist ning nendega saad tutvuda kandideerimisperioodil.

Programmis osaledes sisustad muuhulgas oma kohustusliku praktikamooduli 18 EAP-d kenasti ära ning saad ITTM-i seminari näol saad ka 3 EAP-d valikainetesse kirja. Ülejäänud valik- ja vabaainete võtmine kooskõlastatakse partnerettevõttega – võib-olla nad leiavad, et sul tasuks just mingit kindlat ainet läbida, mis tuleks praktika käigus kasuks. Samuti julgustame praktika sisulist integreerimist õppeainetega, kus võimalik: näiteks püstitada mõne mahukama kodutöö probleemipüstitus, lähtudes praktika eripärast.

Tundub päris hea, kas mingi konks ka on?

Tasub arvestada, et programmis osalemine ei ole muretu jalakõigutamine. Valdavalt tahavad meie partnerettevõtteid ITTM-i kaudu leida omale pühendunud üliõpilasi, kellele oleks põhjust programmi lõppedes teha tööpakkumine. See ei tähenda sugugi seda, et sa kõike esimesest päevast oskama peaksid; küll aga tahavad partnerid näha, et oled vastutustundlik ning valmis enda arengu nimel ka ise vaeva nägema. Samas ei pea muretsema, kui koostöö partneriga (kas sinu või nende) ootustele ei vasta. Programmi esimesed paar kuud on sisuliselt katseaeg ning augustis, enne sügissemestrit toimub kolmepoolne arenguvestlus üliõpilase, partnerettevõtte ja programmijuhiga, kus üheskoos võtame vastu otsuse, kas tahame koostööga jätkata. Programmijuhiga saad oma muresid ja rõõmusid jagada aga iga kell.

ITTM-is osaledes saad päris uhke stipendiumi, mis programmi alguses on €660 ning kasvab aegamisi €900-ni kuus. Kui Sind aga programmi vastu võetakse, siis pead sa lahti ütlema teistest stipendiumitest; eranditeks on vajaduspõhised stipendiumid, reisitoetused ning Ülo Kaasiku stipendium.


Eelnevalt osalenud partnerettevõtted ja -asutused

Image

 

 

Liitusin tööstusmagistrantuuriga, sest see tundus hea võimalusena saada erialast töökogemust. Tihti juhtub, et niisama tööle minnes jääb koolis käimine tagaplaanile ning tööstusmagistrantuur tundus nagu koht, kus saaksin töökogemuse, olles siiski aktiivselt õpinguid jätkamas. Olen programmi käigus õppinud palju selle kohta, kuidas minu erialaseid teadmisi tarkvaralahenduste loomiseks kasutada. Lisaks olen saanud kogemusi suhtlemaks klientidega, kes soovivad oma rakendustesse lisada masinõppemudeleid. Olen saanud oma teadmisi rakendada päriseluliste probleemide lahendamisel, mis on olnud hea vaheldus minu senisele väga akadeemilisele õppetööle.

Laura Ruusmann, IT-tööstusmagistrant STACCis:
Lisateave
Georg Vann
Arvutiteaduse instituut
Kantselei
ettevõtluskoostöö koordinaator
r 3095
+372 502 7305
Georg Vann
Arvutiteaduse instituut
Kantselei
ettevõtluskoostöö koordinaator
r 3095
+372 502 7305
#koostöö #õppimine
cc2a3419-andero_kalju_52385121401_o.jpg

Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus lõid stipendiumi, et julgustada naisi IT-d õppima

#õppimine #sisseastumine
tudengid

Doktoriõppe infoõhtu arvutiteaduse instituudis

#õppimine
Ülikooli lõpetamine

Mida tasub teada enne doktoriõppesse kandideerimist