Autor:
Andero Kalju

IT-tööstusmagistrantuur üliõpilasele

Eelmiste aastate positsioonid


Ühenda õpingud oma karjääritee ettevalmistamisega!

 

IT-tööstusmagistrantuur (ITTM) on praktiline õppeprogramm, mis viib kokku TÜ arvutiteaduse instituudi teise aasta magistrandid ning ettevõtted-asutused, kes soovivad panustada IT-tippspetsialistide järelkasvu.

Magistrantidele on see suurepärane võimalus ühendada kaks olulist eluetappi: lõpetada magistriõpingud õigeaegselt ning saada praktiline kogemus eduka karjääritee ettevalmistuseks. 

  • Programmis osaledes leiad omale huvitava magistritöö teema, mis on seotud mõne ettevõtte/asutuse aktuaalse probleemi lahendamisega. 
  • Saad 11- kuulise praktilised kogemused ettevõtte-asutuse meeskonnas osalemisest, mis vajadusel katab kohustusliku praktika ainepunktid.
  • Leiad võimalusi nii professionaalseks kui ka isiklikuks arenguks.
  • Saad stipendiumi 1000 eurot kuus.

Programmi saavad kandideerida informaatika, tarkvaratehnika, andmeteaduse ning õppekava “IT mitteinformaatikutele” 1. aasta magistrandid.

Programm sobib sulle eriti hästi siis, kui tahad, et sinu magistriõpingud ja erialase karjääri ettevalmistus astuksid ühte sammu. Programm kestab terve aasta, seega kandideeri vaid juhul, kui organisatsiooni pakutav positsioon sind päriselt kõnetab. 

Kui soovid õpitud teadmisi rakendada väljaspool ülikooli, siis on ITTM selleks väga hea võimalus.

Magistrante ootame kandideerima esimese õppeaasta kevadel. Programm kestab terve magistriõppe teise aasta.

Image
ITTM ajakava

ITTM-i partnerite koosseis muutub aasta-aastalt, need ei ole ainult tööstusettevõtted. Loodetavasti leidub midagi igale maitsele: väikeettevõtetest rahvusvaheliste korporatsioonideni ning töötlevast tööstusest riigiinstitutsioonideni. Programmi kandideerimine toimub välja kuulutatud positsioonide põhjal ning programmi jooksul toetavad sind partneripoolne juhendaja, ülikoolipoolne juhendaja ning ka programmijuht ülikoolis. 

Lisaks muule on ITTM-i magistrantidel võimalus osaleda enesearenguseminarilKursusel õpitakse eneseanalüüsi, ajajuhtimist, toimetulekut stressiga, eesmärkide seadmist ja muud eluks olulist.

 

Programm kestab aasta aega: algab suvel pärast teise semestri lõppu ning lõpeb magistritöö kaitsmisega (aasta pärast juunis). Arvesta, et partneri juures viibitud aasta jooksul tuleb praktikaülesannete ja magistritöö kirjutamisele pühenduda keskeltläbi 24 tundi nädalas. Programmi korralduslik pool (asukoht, töökeel, kaug- ja hübriidtöövõimalused jm) sõltub positsioonist ning sellega saad tutvuda kandideerimisperioodil.

Programmis osalemine eeldab pühendumist, mis välistab muuhulgas näiteks (Erasmuse) vahetussemestri. Programmi vastu võetud üliõpilased saavad igakuist stipendiumi 1000 eurot ning muid ülikooli erialastipendiume sel ajal ei maksta.  Samas jätkub vajaduspõhiste stipendiumide, tulemusstipendiumide, reisitoetuste ning ka mitmete nimeliste stipendiumide maksmine (nt Ülo Kaasiku stipendium). Viimati nimetatute osas on vaja uurida igaühe reegleid lähemalt.

Tutvu varasemate positsioonidega ja osale programmis!


Mida sa programmist ootasid?

Ma ootasin väljakutset ja selle kindlasti ka sain. Kollektiiv on uus minu jaoks, aga õnneks nad on väga abivalmid ja toredad. Ootasin väga, et saaks reaalset andmeteadust teha paralleelselt ülikooli õppetööle.

Artjom Vargunin, IT-tööstusmagistrant ('22-'23)
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!