Autor:
Andero Kalju

IT-tööstusmagistrantuur üliõpilasele


Programmi kandideerimine algab 27.03!


Kõik, et saaksid muretult oma erialase karjääriga alustada!

IT-tööstusmagistrantuur (ITTM) on praktiline õppeprogramm, mis viib kokku TÜ arvutiteaduse instituudi tublimad magistrandid ning ettevõtted-asutused, kes otsivad oma ridadesse kohusetundlikke nooremspetsialiste.

Magistrantidele on see suurepärane võimalus ühildada kaks olulist eluetappi, tegemata tarbetuid kompromisse kummagi osas: alustada erialase karjääriga ning paralleelselt lõpetada oma magistriõpingud nominaalajaga. Programmis osaledes leiad omale magistritöö teema, saad oma kohustusliku praktika sisustatud ning leiad võimalusi nii professionaalseks kui isiklikuks arenguks. Ja kõige selle eest makstakse stipendiumit €900 kuus!

 

Programmi saavad kandideerida Informaatika, Tarkvaratehnika, Andmeteaduse ning IT mitteinformaatikutele 1. aasta tudengid, kes on järjel, et lõpetada oma õpinguid nominaalajaga.

Programm sobib sulle eriti hästi siis, kui tahad, et sinu magistriõpingute lõpp ja erialane karjääri astuksid ühte sammu. Meie partnerid tahavad ITTM-i kaudu leida omale pühendunud üliõpilasi, kellele oleks põhjust programmi lõppedes teha tööpakkumine. Seepärast ei tasu programmi kandideerida olukorras, kus ükski programmis osalev partnerettevõtte või -asutus sind ei kõneta.

ITTM on iga-aastane ja toimub suures plaanis sellise tsükli alusel:

Image

ITTM-i partnerettevõtete ja -asutuste konkreetne koosseis varieerub aasta-aastalt. Loodetavasti leidub midagi igale maitsele: väikeettevõtetest rahvusvaheliste korporatsioonideni ning töötlevast tööstusest riigiinstitutsioonideni. Programmi kandideerimine toimub konkreetsete positsioonide põhjal ning vahet pole, kelle juurde sa lähed, sulle on sellel teekonnal toeks partneripoolne juhendaja, akadeemiline juhendaja ning ülikoolipoolne programmijuht. 

Lisaks muule on ITTM-i magistrantidel võimalus osaleda enesearenguseminaril, kus teiste programmis osalejatega harjutatakse eneseanalüüsi sellistel teemadel nagu ajajuhtimine ja keskendumine, toimetulek stressiga ning elutervete eesmärkide seadmine.

Programm kestab aasta aega: algab suvel peale teise semestri lõppu ning lõpeb magistritöö kaitsmisega (aasta pärast juunis). Arvesta, et selle partneri juures viibitud aasta jooksul tuleb praktikaülesannete ja magistritöö kirjutamisele pühenduda keskeltläbi 24 tundi nädalas. Programmi korralduslik pool – asukoht, töökeel, kaug- ja hübriidtöövõimalused – sõltuvad konkreetsest partnerettevõttest ning nendega saad tutvuda kandideerimisperioodil.

Programmis osalemine on arvestatav pühendumine, mis välistab muuhulgas näiteks mineku (Erasmuse) vahetussemestrile. Programmi vastu võetud üliõpilased peavad lahti ütlema kõikidest teistest stipendiumitest, mida parasjagu saadakse; eranditeks on vajaduspõhised stipendiumid, reisitoetused ning Ülo Kaasiku stipendium.

Mida sa programmist ootasid?

Ma ootasin väljakutset ja selle kindlasti ka sain. Kollektiiv on uus minu jaoks, aga õnneks nad on väga abivalmid ja toredad. Ootasin väga, et saaks reaalset andmeteadust teha paralleelselt ülikooli õppetööle.

Artjom Vargunin, IT-tööstusmagistrant ('22-'23)
#õppimine
Delta karjääripäev

Üliõpilased on oodatud Delta karjääripäevale

#õppimine #sisseastumine
Peamaja

Tartu Ülikooli magistriõppe võõrkeelsetele erialadele saab kandideerida 15. märtsini ja eestikeelsetele erialadele 28. juunini

#õppimine
gloobus

Infotund: Erasmus+ programmiga Euroopasse õppima!