Autor:
Andero Kalju

Uus taskuhääling aitab välisüliõpilastel ülikoolis kohaneda

Juuni alguses  avaldas Tartu Ülikool eeskätt meie tulevastele välisüliõpilastele mõeldud taskuhäälingu „Tiksu to UniTartu“ („Tule tiksu Tartu Ülikooli“), milles jagatakse teadmisi ja näpunäiteid Tartu Ülikoolis edukalt hakkamasaamiseks. Taskuhäälingut juhib USA-st pärit välisüliõpilane Vincent Arata. Uus osa ilmub suve igal teisipäeval.

Taskuhäälingu eesmärk on anda sõbralikult ja vabas vormis edasi ülikooliõpinguteks vajalik teave, et nii juba sisseastunud kui ka tulevased välisüliõpilased tunneksid end Tartu Ülikoolis teretulnuna ja toetatuna. Saadetes käsitletakse levinud muresid ja küsimusi, mis puudutavad näiteks Eestis majutuse leidmist, eesti keele õppimist ning tudengielu, et muuta välisüliõpilaste Eestisse kolimine ja siin elamine võimalikult sujuvaks. Taskuhäälingu pealkiri „Tiksu to UniTartu“ viitab ülikooli armastatud maskotile Tiksule ja sõnale „tiksuma“, mis tähendab slängis rahulikku kulgemist või koos sõpradega lõõgastumist .

Igas osas käsitlevad üliõpilased tudengielu eri tahke ja jagavad isiklikke lugusid enda ülikooliteekonnast. Esimeses osas räägib Ukrainast pärit Kateryna sellest, kuidas ta avastas Tartu Ülikooli ja miks otsustas siin õppima asuda. Teises osas arutletakse eesti keele õppimise ja selle üle, kuidas see võib tudengi siinset kogemust rikastada.

Esimese hooaja tulevastes osades räägitakse veel Eestisse saabumisest ja majutuse leidmisest, transpordist, üliõpilase igapäevaelust, ülikooli võimalustest, spordist, õpirändest, õppevälisest tegevusest ning Eesti tervishoiusüsteemist. Samuti antakse nõuandeid Eestis töö leidmiseks.

Taskuhäälingut „Tiksu to UniTartu“ saab kuulata nii Spotifyst (siin), Apple Podcastsist (siin) kui ka Amazon Musicust (siin).

Lisainfot leiab veebilehelt ut.ee/tiksutounitartu.

TÜ peahoone

Tartu Ülikooli kandideerimine on lõppenud

tudengid koridoris

Doktoriõppe põhivastuvõtt lõpeb 15. juunil

Virtuaalne sisseastumise infopäev 2024

JÄRELVAADATAV: Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev 2024