Veebiseminarid tänapäeva digitehnoloogiatest

Arvutiteaduse instituut pakub võimalust osaleda tasuta tänapäeva digitehnoloogia teemalistel veebiseminaridel. Koolituste seeria on suunatud laiemale huvikonnale. Seminare korraldab Eesti Töötukassa koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudiga Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

 

 

 

Tehisintellekt ja masinõpe
7. detsembril 2023
Registreeru siin
Ajakava

Seminar tutvustab põnevat tehisintellekti valdkonda. Saad teada, mis on tehisintellekt, millised on tehisintellekti ja masinõppe meetodid ning kuidas neid kasutatakse. Seminaril lahendatakse ka praktilisi ülesandeid selle kohta, kuidas valida ettevõtte probleemi lahendamiseks õige masinõppe meetod. Saad tuttavaks mitmete näidetega, kuidas on tehisintellekti erinevates valdkondades rakendatud. Seminaril arutletakse selle üle, millised on tehisintellekti kasutamise väljakutsed ja piirangud. Samuti puudutatakse eetilisi aspekte, andmete ja algoritmide kallutatust, inimlikkust, ohutust ja muid teemasid.

Seminari viivad läbi lektor Elena Sügis ja lektor Ardi Tampuu.

 

Toimunud koolitused

Pilveteenused
27. oktoobril 2023
 

Seminaril tutvustatakse, mis on pilveteenused ning antakse ülevaade erinevate pilvetehnoloogiate ja -teenuste tüüpidest ja nende kasutamisest erinevates valdkondades. Seminari käigus arutatakse, mis on pilveteenuste eelised ja puudused ning kirjeldatakse, kuidas pilveteenused on aidanud kaasa digitaliseerimise protsessidele. Tuuakse näiteid kõige edukamatest pilvepõhistest rakendustest maailmas ja Eestis. Samuti tuuakse praktilisi näiteid, kuidas pilveteenuste abil luua teenuseid, rakendusi ja veebilehti. Aktiivsed kuulajad saavad seda ka ise proovida. Seminaril käsitletakse pilveteenuste rolli suurandmete ohjamisel, mis on muutnud suurandmete kogumise ja analüüsimise kättesaadavaks ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. Lõpetuseks kirjeldatakse, kuidas Eestis kasutatakse pilveplatvorme riigi- ja teadusasutuste töö edendamisel. Antakse ülevaade Eesti riigipilvest, mida Eesti riigiasutused kasutavad riigi ja omavalitsuste teenuste käigus hoidmiseks ning skaleerimiseks.

Seminari viib läbi lektor Pelle Jakovits.

Plokiahela tehnoloogia
21. novembril 2023

Seminaril saad teada, millised on plokiahela põhiomadused ning selle käigus antakse ülevaade plokiahela tehnoloogia rakendamiste võimalustest ja valdkondadest. Muuhulgas räägitakse ka infoturbe haldusest. Seminaril analüüsitakse turvariske, mis puudutavad plokiahela tehnoloogia rakendusi. Kuidas toimub identiteedihaldus? Millised on juurepääsukontrolli mudelid? Saad vastused neile ja paljudele teistele küsimustele. Samuti vaadeldakse lähemalt seda, kuidas neid riske vähendada.

Seminari viib läbi nooremteadur Vjatšeslav Antipenko.

Seminar on koostatud programmi „Mastering Blockchain and Distributed Ledger Technologies“ põhjal. Huvilistel on võimalik registreeruda tasuta põhjalikumale ingliskeelsele veebikursusele sellel lingil: https://erasmusmoocs.thinkific.com/courses/chaise

 

 

 

Image
logod

Programmeerimine

Programmeerimise mikrokraadiprogramm Tartu Ülikoolis.
Õppijad auditooriumis

Mitmesse mikrokraadiprogrammi kandideerimise tähtaega pikendati 28. jaanuarini

Matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppesse kandideerimise kriteeriumid on muutunud