Autor:
Kai Hermann

Aasta e-kursuse tiitli sai Tartu Ülikooli, Gröningeni Ülikooli, Kopenhaageni Ülikooli ja Kölni Ülikooli Haigla koostöös loodud e-kursus „How Artificial Intelligence Can Support Healthcare“

19. mail toimus Eesti Hariduse Kvaliteediagentuuri (HAKA) korraldamisel digiõppe kvaliteedi kevadseminar, kus jagati digiõppe häid kogemusi, tunnustati e-kursuse kvaliteedimärgi pälvinud kursuste autoreid ja kuulutati välja aasta e-kursus.

Tiitli „Aasta e-kursus 2023” sai Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi, Gröningeni Ülikooli, Kopenhaageni Ülikooli ja Kölni Ülikooli Haigla koostöös loodud e-kursus „How Artificial Intelligence Can Support Healthcare “. Kursuse autorid on Elena Sügis, Peter Van Ooijen, Daniel Pintos Dos Santos, Rosa Verhoeven ja Michael Peter. Aasta e-kursuse tiitliga kaasneb 2000 euro suurune stipendium kursuse autoritele.

FutureLearn digiõppe keskkonnas loodud MOOC pakub osalejatele tehisintellektiga seotud teadmisi tervishoius. Kursus on kogu aeg avatud ja huvilistel on võimalik osaleda https://www.futurelearn.com/courses/how-artificial-intelligence-can-support-healthcare.

Hindamismeeskonna hinnangul on kursus väga hästi struktureeritud, kasutajasõbralik, mitmekesiste materjalidega ja õppijaid vaheldusrikaste õpitegevuste kaudu õppeprotsessi kaasav. MOOC sisaldab professionaalsete filmitegijate loodud videoid ning intervjuusid, millele lisatud subtiitrid võimaldavad ingliskeelsest tekstist paremini aru saada.

„Soovin tänada kolleege, meie Eesti eksperte, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituuti ja kindlasti ka Mirjam Paalest, sest tema oli see, kes inspireeris mind e-õppega tegelema,“ sõnas arvutiteaduse instituudi terviseinformaatika lektor Elena Sügis auhinna kättesaamisel.

Tänavu esitati kõrgkoolide aasta e-kursuse nominentideks kaheksa 2023. aasta taotlusvoorus e-kursuse kvaliteedimärgi saanud e-kursust. Tiitlile kandideeris peale TÜ kuue e-kursuse üks Tallinna Ülikooli ja üks Tartu Rakendusliku Kolledži kursus. Aasta e-kursuse nominentidega on võimalik tutvuda HAKA YouTube'i kanalil.

Tudengid seisavad diplomitega

Tudengiprojektide võistlus 2024