Autor:
Henry Narits

Eesti teadlaste nutisõrmus võib tulevikus korgijoogist päästa

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi teadlastel valmis korgijooki tuvastava nutika sõrmuse prototüüp Hedgehog. Eri vedelike ainulaadsel sõrmejäljel põhinev sõrmus võimaldab öelda, kas näiteks mahl või õlu sisaldavad uimasteid või ravimeid. Nüüd pakub Tartu Ülikooli andmeteadlaste nutisõrmus peokelmide eest uutmoodi kaitset.

Hedgehog tunneb joogi sisse segatud aine ära 89-protsendise kindlusega. Rohelise näoga teavitus tähendab puhast ja punane millegagi segatud jooki. Kuna sõrmus kasutab valgussensoreid, suudab see korgijooki leida ainult läbipaistvast või poolläbipaistvast nõust.

Loe lähemalt Novaatorist

Kaasprofessor Huber Florese teadustööd rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Group photo

Eesti IT-teadlased: Meil on ainulaadne positsioon, et olla Euroopa turvalise tehisintellekti eestvedaja

Raimond-Hendrik Tunnel kaitseb doktoritööd „Video Game Design and Development Bachelor's Curriculum for Estonia“

AdobeStock_288691510.jpeg