Tartu Ülikooli üliõpilased osalesid edukalt Loode-Euroopa piirkondlikul programmeerimisvõistlusel

15.–17. novembril toimunud Loode-Euroopa piirkondlikul programmeerimisvõistlusel (Northwestern Europe Regional Contest) tuli Tartu Ülikooli üliõpilasmeeskond „TÜ Randomized Algorithms“ 13.-ndaks, mis on parim tulemus nii Eesti kui ka naaberriikide ülikoolide seas.

Programmeerimisvõitlusel osales 123 meeskonda erinevatest Loode-Euroopa ülikoolidest ja 13. koha saavutas arvutiteaduse instituudi ja matemaatika ning statistika instituudi meeskond „TÜ Randomized Algorithms“. Sinna kuuluvad üliõpilased Joosep Näks, Tähvend Uustalu ja Semjon Kravtšenko. Teine Tartu Ülikooli meeskond „Umbisikuline Tegumood“ said 110. koha.

Võistluse eesmärk on lahendada viie tunni jooksul niipalju algoritmilisi ülesandeid kui võimalik. „TÜ Randomized Algorithms“ lahendas ära 11-st ülesandest 6. Võitjameeskond lahendas ära 9 ülesannet.

Vaata lisaks:
ICPC koduleht
Loode-Euroopa piirkondliku võistluse koduleht
Loode-Euroopa piirkondlikul programmeerimisvõistlusel tulemused

Lisateave: Meelis Kull, Tartu Ülikooli masinõppe dotsent ja võistkondade koordinaator, 737 5434, meelis.kull@ut.ee