Autor:
Andero Kalju

Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus lõid stipendiumi, et julgustada naisi IT-d õppima

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe naistudengitele avanes võimalus kandideerida 1000-eurosele stipendiumile. Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus tunnustavad stipendiumiga kolme naistudengit, lisaks saavad stipendiaadid tuge võrgustiku loomisel ja karjäärivõimaluste leidmisel.

„Oleme võtnud fookusesse toetada just naisüliõpilasi, kuna näeme, et täna tegutseb tehnilisi teadmisi nõudvatel tööpositsioonidel märgatavalt vähem naisi kui mehi. Tahame julgustada naisi oma tulevikku tehnoloogiaga siduma,“ ütles rahvusvahelise tehnoloogiaettevõtte Wise’i finantskuritegevuse tõkestamise strateegiajuht Sandra Horma. 

„Nii rõõmustav on näha, et naisüliõpilaste osakaal arvutiteaduse õppeprogrammides kasvab järjepidevalt ning tudengeid toetades saame aidata sellel trendil veelgi kiiremini edasi liikuda,“ lisas Horma.

Käesoleval õppeaastal moodustavad naisüliõpilased Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi tudengite koguarvust 30%. Viimase viie aastaga on naisüliõpilaste arv kasvanud 4% võrra.

Lisaks rahalisele toetusele aitab Wise’i ja Tartu Ülikooli Sihtasutuse koostöö luua tudengite jaoks kasulikku võrgustikku ning avada neile karjäärivõimalusi. 

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada taotlus ja motivatsioonikiri Tartu Ülikooli Sihtasutusele. Lisainfot stipendiumi taotlemise kohta leiab Tartu Ülikooli Sihtasutuse lehelt. 

Wise’i stipendiumeid antakse käesoleval akadeemilisel aastal välja esimest korda ning taotlusi saab esitada kuni 10. jaanuarini 2023. 

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast

Students behind the desk

Tartu Ülikooli mängujämm 2024

AIRE tüvitekst

Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE