Autor:
Kristjan Karron

Andmeteaduse seminar „Smart Sustainable Mobility and Communities“

28. novembril kell 15.45 algab järjekordne andmeteaduse seminar, mille seekordne keskne teema on „Smart Sustainable Mobility and Communities.

Ingliskeelse seminari keskmes on targa linna tehnoloogiad ja lahendused, millega toetatakse linnade kestlikku arengut linnaruumi ja liikuvuse muutmise kaudu.

Vaata üritust järgi!

Seminari organiseerib ning modereerib arvutiteaduse instituudi hajussüsteemide õppetooli juhataja kaasprofessor Amnir Hadachi. Seminaril esinevad:

• Age Poom, Tartu Ülikooli linnakeskkonna kaasprofessor ja mobiilsusuuringute labori juht
  • Taavi Tammiste, Fyma tehnoloogiajuht ja kaasasutaja
  • Peeter Vassiljev, Eesti Maaülikooli sotsiaalgeograafia lektor
  • Naveed Muhammad, Tartu Ülikooli isejuhtivate sõidukite tehnoloogia kaasprofessor, arvutiteaduse instituut
  • Andres Sevtšuk, Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi linnateaduste kaasprofessor, linnadisaini ja arendamise grupi juht

Üritus toimub Delta õppehoone (Narva mnt 18) ruumis 1037. Osalemine on tasuta.

Ajakava:

15.45 Kogunemine
16.10 Avasõnad

16.15-17.30 I sessioon
16.15 "Autonomous driving:  developments and challenges" Naveed Muhammad (UT)
16.40 "How do Landscape Architects collect park usage data?" Peeter Vassiljev (EMÜ)
17.05 “Practical usage of computer vision data in physical spaces” Taavi Tammiste (Fyma)
17.30-18.00 Kohvipaus ning võrgustumine

18.00 - 19.00 II sessioon
18.00 “How can spatial data science support healthy and sustainable urban mobility?” Age Poom (UT)
18.25 "NYC Walks: A model of sidewalk-level pedestrian mobility for peak traffic periods." Andres Sevtšuk (MIT)
18.50 Lõpusõnad