Autor:
Jaak Kikas

Arvutiteaduse instituudi kultuuriklubis vestlesid astronoom Tõnu Viik ja taevafotograaf Martin Vällik

26. oktoobril toimus Delta õppe- ja teadushoones esimene kultuuriklubi õhtu, mis avas arvutiteaduse instituudi klubiürituste sarja. Avaüritusel kõnelesid kuulajatele astronoom Tõnu Viik ja taevafotograaf Martin Vällik ning vestlust juhtis ehtekunstnik, õppejõud ja teadlane Kärt Summatavet.

Ürituse raames avas fotograaf Martin Vällik Delta õppehoones oma fotonäituse „Kuu“. Näituse üldkujunduses on kasutatud taevakehale omaseid liikumisi ja mängulisi vaateid: fotod paiknevad hoones ootamatutes ja ebaharilikes paikades ning tõstavad külastaja pilgu kõrgusesse ja kaugusesse. Pildid kajastavad Kuuga seotud nähtusi nagu Kuu tõus ja loojumine, faaside muutus, tuhkvalgus, varjutus, värvimängud ning Kuu suhteid maapealsete objektidega nagu puud, ehitised ja meri. Näitus „Kuu“ jääb avatuks 2023. aasta veebruari lõpuni ning kõik huvilised on oodatud seda külastama. 

Kultuuriklubi on ürituste sari, kus esinevad kunstnikud ja teadlased, et tuua nähtavale teadust ja kunsti ühendavad seosed. Kultuuriklubi toob esile mõtteruume ja loomingulisi väärtussüsteeme, mis inspireerivad ja annavad mõtteainet nii esinejatele kui ka klubi liikmetele. 

Siit leiad ürituse fotogalerii. Fotode autor on Jaak Kikas.

Image
Kultuuriklubi
Programmeerimisvõistlus

Tudengid näitasid rahvusvahelisel programmeerimisvõitlusel stabiilset taset

ATI näitused

Kärt Summataveti näitus „Kõiksuse kutse“ Delta õppehoones

Ülikooli logo ja tekst "unitartucs"

Uudised ja meedia