Eesti mänguarendajad kogunevad Aparaaditehases

26. aprillil kogunevad arvutimänguarendajad Tartus Aparaaditehases eesmärgiga osaleda neli päeva toimuval rahvusvahelisel mänguarendustalgutel Ludum Dare 44, kus iga meeskond loob ürituse lõpuks töötava mänguprototüübi.

Ludum Dare 44 on rahvusvaheline üritus, kus samaaegselt arendatakse arvutimänge kümnetest eri riikidest ja sadadest linnadest. Selle eesmärk on rahvusvahelise mänguarendajate võrgustiku arendamine ja mängude ühisloomine.

Ürituselt osavõtjatelt ei oodata varasemaid oskusi. Sündmuse käigus juhendatakse osalejaid eri valdkondadest, mis on mänguarenduseks jaoks vajalikud, ja pakutakse professionaalset abi ka neile, kes ei ole kunagi ühtegi arvutimängu teinud. Seepärast on üritusele oodatud kõik huvilised alates keskkooliõpilastest ja tudengitest kuni täiskasvanuteni välja.

Ürituse peakorraldaja Marko Korbuni sõnul on selliseid sündmusi korraldatud juba kolm aastat ja selle tulemusena on Tartus tekkinud üksteist toetav kogukond mänguarenduse huvilistest. „Me loodame, et lähiaastatel tuleb hobiarendajate hulgast ka valdkonnaga tegelevaid ettevõtjaid, sest Soome kogemusele tuginedes on arvutimängude tegemine kiiresti kasvav majandusharu“, ütles Korbun.

Sündmust toetavad Tartu Teaduspark ja auhindadega abistab Photopoint.

Eestis korraldab kohtumist Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut koostöös Tartu Kunstikooli 3D erialaga, mida ühendab ühine arvutimängude loomise huvilisi koondav organisatsioon APT Game Generator.  

Registreerimine on avatud sündmuse alguseni või kuniks kohti jagub.

Lisainfo: Marko Korbun, 53 825 637, marko.korbun@gmail.com