Kuus riiki koostavad IT-spetsialistide jaoks blokiahela õppematerjale

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut osaleb partnerina Erasmus+ projektis BLISS, mida kaasfinantseerib Euroopa Liit ja mille raames on viimase paari kuu jooksul välja töötatud blokiahela tehnoloogiat tutvustavaid avatud õppematerjale.

BLISSI  (Blockchain skills for ICT Professionals) eesmärk on koostada blokiahelakursus, mis värskendaks IKT-spetsialistide võtmepädevusi ja varustaks neid teadmistega, mis aitavad neil toime tulla blokiahela rakenduste jõulise pealetungiga ELi majanduse paljudes sektorites.

Projekti tulemusena koostatakse koolitus- ja hindamismaterjalid, mille põhjal on võimalik tutvuda blokiahela tehnoloogia tehniliste aspektide ja praktiliste rakendustega. Õppematerjalide hulgas on ka koolitaja käsiraamat, mis sisaldab koolitajatele vajalikke juhiseid BLISSi koolitusmaterjalide kasutamiseks IKT-spetsialistidele ja üliõpilastele suunatud kursuste ettevalmistamisel.

BLISS projekt algas septembris 2017 ja lõppeb märtsis 2020. Projekti koordineerib Université Claude Bernard Lyon ja selles osalevad partneritena järgmised Euroopa Liidu asutused ja organisatsioonid:

• Université Claude Bernard Lyon (Prantsusmaa),
  • Business Training SA (Belgia),
  • AICA (Associazione Italiana per l’Informatica e il Calcolo Automatico) (Itaalia),
  • EXELIA (Kreeka),
  • Tartu Ülikool (Eesti),
  • TELESIG LTD (Bulgaaria).

Tartu Ülikool juhib õppekava väljatöötamist ja juhiste koostamist selle integreerimiseks kutseõppesse. Õppekava koosneb neljast õppeühikust, sealhulgas i) blokiahela põhialused, ii) blokiahela platvormid, iii) blokiahela tehnoloogia hüvede, probleemide ja mõjude tutvustus ja iv) blokiahela rakenduste kavandamine ja arendamine.

Konsortsium loob infrastruktuuri veebipõhisele kutseõppekursusele, mis on kõigile huvitatutule internetis vabalt juurdepääsetav. Palun vaadake üksikasjalikku projekti tulemuste tutvustust.

Üksikasjalikum info: Raimundas Matulevičius, raimundas.matulevicius@ut.ee

Veebisait: http://bliss-project.eu/