Mänguarendustalgud toovad kokku nii oma ala spetsialistid kui ka just alustavad mänguarendajad

Täna Tartus Aparaaditehases algaval Tartu mänguarendustalgutel Ludum Dare 45-l saavad kokku nii algajad kui ka juba vilunumad arvutimängutegijad selleks, et ürituse lõpuks valmis teha oma enda arvutimänguprototüüp. 

Ludum Dare 45 on rahvusvaheline sündmus, mida Eestis korraldavad Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut koostöös Tartu Kunstikooli 3D erialaga. Ürituse peamine eesmärk on mänguarendajate võrgustiku arendamine ja arvutimängude ühisloomine.  

Tartu Ülikooli ja Tartu Kunstikooli ühendab ühine arvutimängude loomise huvilisi koondav organisatsioon APT Game Generator. 

Ürituse käigus juhendatakse osalejaid erinevate valdkondade (programmeerimine, mängudisain, kunst, modelleerimine, meeskonnatöö) alal ja pakutakse professionaalset tagasisidet oma ala spetsialistidelt. Seepärast saavad üritusest osa võtta kõik huvilised sõltumata oma taustast ja pea igaühel on võimalik ürituselt ära minna oma arvutimängu prototüübiga.

Lisaks Tartus toimuvale mänguarendusele tehakse samal ajal arvutimänge veel kümnetes eri riikides ja sadades linnades üle maailma. Ürituse peakorraldaja Raul Kübarsepa sõnul toetab see rahvusvahelise mänguarendajate võrgustiku arendamist ja mängude ühisloomist.

Neli päeva kestva mängude loomise kiirkursuse juures on ka võistlusmoment. Valminud töödest valitakse välja parimad, mida autasustatakse. Üritust toetab Tartu Teaduspark ja auhinnad on välja pannud Photopoint ja TÜ arvutiteaduse instituut. 

Tutvu eelmisel Ludum Darel valminud arvutimängudega külastades järgnevat veebilinki. Ludum Dare 45 kohta leiab rohkem teavet Facebookist.  

Lisateave: Marko Korbun Ludum Dare 45 peakorraldaja, 53 825 637, marko.korbun@gmail.com