Autor:
Andero Kalju

Tartu Ülikooli arvutiteaduse kõrge koht rahvusvahelises edetabelis

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut jõudis juhtiva Briti kõrgharidusajakirja Times Higher Education pingereas maailma esimese 200 parima sekka.

Times Higher Educationi ülikoolide edetabeleid peetakse maailmas kõige mainekamaks ja mõjukamaks ning neid on koostatud alates aastast 2004. Hiljuti avaldatud edetabel reastab 974 arvutiteadusega tegelevat ülikooli ning Tartu Ülikool paigutub sel aastal edetabelis kõrgele 176.-200. kohale.

fb_card.png

Arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo kommenteerib: „Meie edu saladus on stabiilne töö ettevõtetele, ühiskonnale ja loomulikult ka fundamentaalteadusele endale vajaliku kvaliteedi tagamisel ning õppe väga hea arendusel.“

Times Higher Education võtab edetabeli koostamisel arvesse 13 tulemusnäitajat, mis koonduvad viide kategooriasse nagu õppetöö, teadustöö, viitamine, rahvusvaheline väljavaade ja tulukus.

“Kitsamaid arvutiteaduse erialasid selles edetabelis välja ei toodud, kuid on selge, et oleme infosüsteemide, tarkvaratehnika, tehisintellekti, andmeteaduse, tervise- ja bioinformaatika, krüptograafia ja andmeturbe, keeletehnoloogia, asjade interneti, informaatika didaktika ning teadusarvutuste alal väga väga heal tasemel,“ lisab professor Vilo.

Siit leiad Times Higher Educationi edetabeli arvutiteaduse valdkonnas.

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast

Clevon ja Isejuhtivate Sõidukite Labor lõid koostöös käed

Clevoni ja Tartu Ülikooli koostöö tulemusel on TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot nüüd võimalik kaugjuhtida