Foto:
Andero Kalju

Tartu Ülikooli arvutiteaduse kõrge koht rahvusvahelises edetabelis

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut jõudis juhtiva Briti kõrgharidusajakirja Times Higher Education pingereas maailma esimese 200 parima sekka.

Times Higher Educationi ülikoolide edetabeleid peetakse maailmas kõige mainekamaks ja mõjukamaks ning neid on koostatud alates aastast 2004. Hiljuti avaldatud edetabel reastab 974 arvutiteadusega tegelevat ülikooli ning Tartu Ülikool paigutub sel aastal edetabelis kõrgele 176.-200. kohale. 

Image

Arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo kommenteerib: „Meie edu saladus on stabiilne töö ettevõtetele, ühiskonnale ja loomulikult ka fundamentaalteadusele endale vajaliku kvaliteedi tagamisel ning õppe väga hea arendusel.“

Times Higher Education võtab edetabeli koostamisel arvesse 13 tulemusnäitajat, mis koonduvad viide kategooriasse nagu õppetöö, teadustöö, viitamine, rahvusvaheline väljavaade ja tulukus. 

“Kitsamaid arvutiteaduse erialasid selles edetabelis välja ei toodud, kuid on selge, et oleme infosüsteemide, tarkvaratehnika, tehisintellekti, andmeteaduse, tervise- ja bioinformaatika, krüptograafia ja andmeturbe, keeletehnoloogia, asjade interneti, informaatika didaktika ning teadusarvutuste alal väga väga heal tasemel,“ lisab professor Vilo.

Siit leiad Times Higher Educationi edetabeli arvutiteaduse valdkonnas.

#tunnustamine
ITL-i juhatuse liige Ivo Lasn, stipendiumisaaja Kristjan-Julius Laak ja ITL-i president Juhan-Madis Pukk.jpg

ITL-i Ustus Aguri stipendiumi saaja uurib, kuidas tehisintellekti abil haridust personaliseerida

#tunnustamine
Viivi Luik

Rahvusmõtte auhinna pälvis kirjanik Viivi Luik

#tunnustamine
Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessori stipendiumi said Annela Anger-Kraavi ja Mart Kuldkepp