Autor:
Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli tudengid saavutasid programmeerimisvõistlusel seni parima tulemuse

Kolm Tartu Ülikooli tudengimeeskonda osalesid 8. oktoobril Põhjala üliõpilaste programmeerimisvõistlusel (Nordic Collegiate Programming Contest), kus meeskond "Bubblegum Bitset" tuli üldarvestuses kuuendaks, mis on seni Eesti tudengite parim tulemus. Kokku osales võistlusel 237 võistkonda.

Võistkonna koosseisu kuulusid teise kursuse informaatikatudengid Jaagup Tamme ja Andres Alumets ning esimese kursuse informaatikatudeng Marko Tsengov, kes lahendasid ära 11-st ülesandest 9.

Tugeva tulemuse tegi ka Tartu Ülikooli võistkond "UTartu #3", kes lahedas ära kuus ülesannet ja said 30. koha. Sinna kuulusid esimese kursuse informaatikatudeng Peeter Aleksander Randla, füüsika, keemia ja materjaliteaduse esimese kursuse üliõpilane Kregor Ööbik ning küberkaitse esimese aasta magistrant Semjon Kravtšenko. Kohale 81 jõudis Tartu meeskond "Naxitrolls". Tallinna Tehnikaülikooli parimad võistkonnad "kartul" ja "fft enthusiasts" saavutasid viie ülesande lahendamisega 47. ja 53. koha.

Põhjala võistluse läbimine annab võimaluse osaleda 25.–27. novembril Delfti ülikoolis Hollandis toimuval Loode-Euroopa piirkondlikul programmeerimisvõistlusel (Northwestern Europe Regional Contest), mille parimad võistkonnad pääsevad maailma mainekaima üliõpilaste programmeerimise finaalvõistlusele ICPC (International Collegiate Programming Contest). Seal esindasid meid viimati Oliver Nisumaa, Tähvend Uustalu ja Martin Širokov 2019. aastal.

Vaata lisaks:

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Man

Kuldar Taveter sai Tartu Ülikooli infosüsteemide professoriks