Autor:
Henry Narits

Naised teaduses – bioinformaatika professor Hedi Peterson

5.-11. veebruaril 2024 peetakse Tartu Ülikoolis teemanädalat „Naised teaduses“. Sel nädalal soovime ka meie oma naisteadlaste tegemisi ja saavutusi esile tõsta ning palusime teadlastel vastata kolmele küsimusele. Sõna saab Hedi Peterson, bioinformaatika professor, arvutiteaduse instituudi asejuhataja.

Palun kirjelda lühidalt oma uurimisvaldkonda

Minu valdkond on bioinformaatika. Ühelt poolt on mulle südamelähedased omika andmete analüüs ja integratsioon ning bioloogiliste andmete võrgustikud. Teisalt on mu grupi igapäevatöö bioinformaatika rakenduste loomine ja käigushoidmine, et teadlased üle kogu maailma saaksid erinevaid bioloogilisi andmeid analüüsida. ELIXIRi raames pakume lisaks bioinformaatika teenustele Eesti teadlastele ka mitmekülgseid kursuseid andmeanalüüsist kuni programmeerimise põhitõdedeni, kõike selleks, et teadlaste võimekus andmetega toime tulla oleks võimalikult kõrge.

Millise saavutuse üle oma karjääris tunned uhkust?

Mu ümber on suurepärased inimesed, kes tõesti hoolivad tööst, mida me teeme, et meie loodud rakendused oleksid kasulikud ja kvaliteetsed ning me annaksime parimaid koolitusi.

Mis sulle teadlasetöös eriti meeldib?

Ajurünnakud!


Eestis on päeva „Naised teaduses“ Tartu Ülikooli ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) eestvedamisel peetud alates 2021. aastast. Kampaania eesmärk on rõhutada naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema.

#NaisedTeaduses 
#WomenInScience

Image
Naised teaduses
A widescreen scene where ancient and modern elements meet. The setting includes an early Gutenberg press, surrounded by ancient books and scrolls.

Andmeteaduse seminar „Kultuur ja andmed“

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Man standing

Ahto Salumets kaitseb doktoritööd „Bioinformatics analysis of various aspects in immunology“